Latvijas rallijā būs jauna klase “Baltic Open” standarta automašīnām

No 2015. gada Latvijas rallija čempionātā (LRČ) ieviesta jauna klase “Baltic Open”, kas paredzēta pilnpiedziņas standarta automašīnām.

Nesen izveidotajā Latvijas čempionāta nolikumā iekļauts punkts par Latvijas rallija kausa izcīņas rīkošanu “Baltic Open” klasē, kurā, atsaucoties uz publicēto, ietilpst B6 un B7 pilnpiedziņas automašīnas, atbilstoši LAF tehniskajiem noteikumiem.

Šī klase ir izveidota ar mērķi dot iespēju piedalīties rallija sacensībās par nesalīdzināmi zemākām izmaksām, izmantojot vienkāršāku tehniku. Šajā ieskaitē sportisti varēs startēt jau ar Latvijas čempionāta pirmajiem posmiem, bet cīņa par ieskaites punktiem sāksies sacensībās, kas risināsies pēc 1. maija. Iespējams, nākotnē šī klase būs pārstāvēta visu trīs Baltijas valstu līmenī, par ko liecina arī tās nosaukums.

Latvijas rallija čempionātā notiks cīņa trīs ieskaites grupās – jaudīgākajā LRČ 1, spēcīgajā LRČ 1, kur startēs N4 klases automašīnas, un LRČ 3, kur startēs priekšpiedziņas spēkrati un pārējās mazāk jaudīgās automašīnas. Savukārt Latvijas kausa izcīņā notiks cīņa par uzvarām grupās RK 1 un RK 2, kas būs tā pati “Baltic Open” klase, kā arī “LRČ Juniors”.

LRČ čempiona tituls katrā ieskaites grupā, tiks izcīnīts, ja sezonas laikā, katrā no tām būs startējuši ne mazāk kā astoņi dalībnieki.

Savukārt, LRČ posmos ar asfalta seguma ātrumposmiem 2015. gadā būs atļauts izmantot tikai grants ātrumposmiem paredzētas riepas.

LRČ ieskaitē netiks pielietota “Rally 2” sistēma, kas avarējušajām vai citādi sacīksti pārtraukušajām ekipāžām ļauj atgriezties trasē pēc problēmu novēršanas. Atsevišķu ralliju ieskaitē šādas sistēmas pielietošana nav aizliegta, tomēr ekipāža, kura atsākusi sacensību pēc “Rally 2” sistēmas, nesaņems ieskaites punktus, bet varēs saņemt tikai bonusa punktus par “power stage”.

Cīņā par sezonas kopvērtējuma pozīcijām tiks izmantota punktu skaitīšanas sistēma 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1, izņemot pēdējo posmu, kur punkti tiks piešķirti pēc sistēmas 25-20-16-13-10-8-6-4-3-2.

Tāpat ir apstiprināts astoņu posmu kalendārs, kura neoficiālā versija bija zināma jau iepriekš.

LRČ kalendārs 2015. gadam:

23. un 24. janvāris: Sarma
7. februāris: Liepāja
8. februāri: Liepāja
16. un 17. maijs:Talsi
19. un 20. jūnijs: Veri
7. un 8. augusts: 300 Lakes Rally
27. līdz 29. augusts: Kurzeme
17. un 18. oktobris: Latvija

Pilns LRČ 2015. gada nolikums >>

Info: autorally.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *