Tanaks: “Pirmajā WRC sezonā mani mērķi bija pārāk lieli”

Igauņu rallija braucējs Ots Tanaks 2015. gadā aizvadīs pilnu sezonu pasaules rallija čempionātā, pārstāvot “M-Sport” komandu. Tā būs Tanaka otrā sezona WRC un viņš komandas sastāvā nomainīs Miko Hirvonenu. Kopš 2012. gada, kad tika pieredzētas daudzas iesācējam raksturīgas kļūdas, Tanaks ir kļuvis pieredzējušāks gan kā personība, gan sportists.

Kad parakstīji jauno līgumu ar “M-Sport”, teici, ka kopš 2012. gada esi izaudzis kā pilots. Kas ir mainījies?

“Galvenā lieta ir tā, ka esmu daudz pieredzējušāks. 2012. gads pavisam noteikti nebija no vieglajiem. Tā bija mana pirmā sezona WRC mašīnā un varbūt manas cerības bija pārāk lielas. Jau no paša sākuma es centos turēt tādu pašu tempu kā lielie puiši un tieši tobrīd sākās kļūdas. Pēc tam sāku uztraukties visu šo problēmu dēļ. Tas bija grūti. Tomēr ar gadiem un pieredzi domāšana izmainās. Braucot ir svarīgi izmantot prātu. Nav tā, ka vienmēr tikai jāspiež gāze grīdā.”

Šķiet, ka arī ārpus auto esi daudz mierīgāks un pozitīvāks nekā agrāk.

“Kad 2013. gadā biju prom no tā, sapratu, cik ļoti man pietrūkst WRC. Divus mēnešus vēlāk es biju gatavs darīt visu, lai atkal būtu atpakaļ mašīnā. Uz šo sezonu tas izdevās un sajūta bija tiešām laba. Es izbaudīju katru dienu. Domāju, ka, kļūstot vecāks, esmu tapis arī gudrāks. Jūtu, ka spēju kontrolēt sevi un saprotu, kā pareizi pieiet rallijam. Tas ir vēl viens iemesls pozitīvajai enerģijai.”

Šogad apvienojies ar savu bijušo stūrmani Raigo Molderu. Cik svarīgs bija viņa ieguldījums Tavā sniegumā?

“Viņš bija svarīgs, bet tas viss viņam nebija viegli. Šī bija viņa pirmā sezona WRC un bija daudz ko mācīties. Viņš daudz progresēja un ir jauki sev blakus redzēt cilvēku, kas strādā tikpat smagi kā es pats. Viņš vēlas uzvarēt tikpat ļoti kā es. Neiet runa vienkārši par sava darba darīšanu. Viņš vēlas kļūt labāks un gūt labākus rezultātus.”

Tev un Elfinam Evansam [otrs “M-Sport” komandas pilots] būs vienlīdzīgs statuss 2015. gada sezonā, bet pilots, kuru Tu aizvietosi, ir Miko Hirvonens. Vai tas nepalielina spiedienu?

“Protams, ir jūtams spiediens, tomēr tas ir labi. Tas liek strādāt smagāk un piespiest sevi vairāk. Esmu pavadījis “M-Sport” komandā ilgu laiku un visus šeit pazīstu. Esmu drošs, ka spēšu visu izbaudīt, bet, no otras puses, jādomā arī par komandas rezultātiem. Tāpēc ir neliels spiediens, tomēr man patīk strādāt šādā veidā.”

Kādi testi ir plānoti pirms 2015. gada sezonas?

“Sāksim decembra vidū, kad testēsim Montekarlo rallijam noregulētu pašreizējo “Fiesta” modeli un pēc tam testēsim arī 2015. gada specifikācijas auto. Noteikti grafiks būs ļoti saspringts. Vēl ar 2015. gada modeli neesam braukuši. Sacīkšu trasē tas parādīsies nākamās sezonas pirmajā pusē. Montekarlo rallijam lielākās izmaiņas būs stūres pārnesumu pārslēgs.”

Kāds ir Tavs mērķis 2015. gadam?

“Sākumā plāns ir panākt to, lai varētu labi izjust mašīnu un komandu. Sāksim ar Montekarlo ralliju, kas ir vienas no gada sarežģītākajām sacīkstēm. Būs svarīgi tur “izdzīvot”, jo tur gūtā pieredze ir ļoti svarīga. Pēc tam dosimies uz Zviedriju un Meksiku, kur, manuprāt, varam sasniegt labus rezultātus. Pārējos rallijus mēs jau zinām un esmu gatavs tos visus izbaudīt.”

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *