Latvijas autorallija veterāni izcīna godalgas Veterāns – 2007

Info: Lāsma Mentele, RLV preses sekretāre

Vakar, 6.oktobrī rallija „Latvija 2007″ ietvaros Jūrmalā notika rallija veterānu salidojums un īpašs autorallijs „Veterāns – 2007″, kurā piedalījās 22 ekipāžas.

Latvijas rallija veterānu salidojums notiek katru gadu. Šogad par godu Latvijas rallija 50. gadadienai notika arī speciāls autorallijs Jūrmalā. Kopumā tajā piedalījās 22 Latvijas autorallija veterānu ekipāžas ar privātām automašīnām. Dažas no tām bija speciāli sagatavotas, piemēram, VAZ automašīna, kas bija noformēta tāda, ar kādu sportisti savulaik piedalījās sacensībās.

Autorallijā „Veterāns – 2007″ pirmo vietu izcīnīja ekipāža Modris Svilis/Tālis Aldiņš. Kā otrie finišēja – Jānis Lavrinovičs/Andris Jēkabsons, trešā finišēja ekipāža Guntis Liepaskalns/Jānis Zariņš.

Ceturtajā vietā ierindojās ekipāža Harijs Goldmanis/Ralfs Piziks, piektajā vietā – ekipāža Juris Dambis/Pauls Jankovskis. Pirmo sešinieku noslēdza ekipāža Valdis Vilks/Ilze Lāce.

Par labāko laiku ātrunposmā piloti Modris Svilis un Guntis Liepaskalns saņēma speciālu balvu – apmēram 30 cm lielu SIA Konsta Baltija veidotu uzgriežņu atslēgu, kas pārklāta ar 24 karātu zelta pulveri.

Auto rallijam Latvijā 50 gadi

1957.gada maijs

  • Latvijas rallisti Maskavā piedalās PSRS daudzdienu sacensībās, kas daudzviet autosporta avotos minētas kā pirmās Vissavienības sacensības autorallijā. Šīs sacensības kalpoja kā sākums autorallija attīstībai PSRS
  • dalībnieki no Latvijas – A.Karamiševs un A.Bušmanis, A.Mūrnieks un A.Dambis
  • sacensību auto – Pobeda
  • sacensību maršruts vairāki tūkstoši kilometru: Maskava – Minska – Viļņa – Rīga – Pleskava, Opočka – Nevele – Maskava
  • ekipāžu skaits – vairāk nekā 60
  • nav atsevišķi izdalītu ātrumposmu – vērtē laiku, kas pavadīts ceļā (tā saucamā laika kontrole), papildsacensības – figurālā braukšana
  • vidējais braukšanas ātrums – 45-50 km/h

1957.gadā no LPSR DOSAAF CK sporta daļas vadītāja Nikolaja Gonoroviča Latvijas dalībnieki saņēma informāciju, ka Maskavā notiks pirmās PSRS daudzdienu sacensības autosportā. Ideja piederēja milicijas ģenerālim Solovjovam, kurš pēc tam ilgus gadus pildīja šo ralliju galvenā tiesneša pienākumus.


Izmantotie materiāli:
LAF izdevums “Latvija 97. Rallijam 40”, Rīga 17.-18.oktobris, 1997.
Intervija ar I.Krastiņu, LAF rallija komisijas priekšsēdētāju
LAF mājas lapa www.laf.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *