Jari Ketomaa – uzvar rallijā Latvija 2007

Info: Lāsma Mentele, RLV preses sekretāre
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

VakarMadonas rajonā norisinājās rallija „Latvija 2007″ otrā diena (PS 7-11). Pēc neoficiāliem rezultātiem RLV kopvērtējumā nepārspēts ir Jari Ketomaa, divkārtējais Somijas čempions, kopumā no visiem vienpadsmit posmiem uzvarot sešos. Trīs posmos pirmo vietu ieguva Juha Salo, divos posmos kā pirmais finišēja Jānis Vorobjovs.

Kopvērtējumā otrā vietā seko Juha Solo, šī gada Somijas vicečempions. Trešo vietu ieņem Jāņa Vorobjova ekipāža. Ceturtajā vietā ir Anda Neikšāna ekipāža, bet piektajā vietā – Mārtiņš Būčiņš. Visas minētās ekipāžas startē N4 klasē ar Mitsubishi Evo IX automašīnām.

Vienas piedziņas N3 klasē RLV posmā līdera pozīcijas ir Joonas Lindroos (Somija) ekipāžai, tai seko Jānis Kārkliņš. Kā trešie seko ekipāža no Somijas, ko pilotē Jarno Kinnunen.

A + klasē RLV pēc neoficiāliem sacensību rezultātiem, posma uzvarētājs ir Ivara Caune pilotētā ekipāža. Otrajā vietā ar ir Aleksandra Gorelova ekipāža, un tai seko Ulda Seska ekipāža.

AL 2000 pēc abu dienu neoficiāliem rezultātiem līderi ir Ulda Brieža ekipāža. Otrajā vietā ir ar Pasi Torma (Somija) ekipāža un trešajā vietā – Andra Dambja ekipāža.

Supper Rally 1.vieta – Artūrs Priednieks/ Jānis Kirkovalds. 2.vieta – Ards Ķiņķeris/ Andrejs Mihailovs, 3.vietā Oleg Sinicin/ Evgeny Kalachev (Krievija).

TypeR Party’07 sacensībās pirmā vieta Joonas Lindros ekipāžai, otro un trešo vietu dala Jarno Kinnunen un Anti Rintamaaki komandas.

Juris Sprūde, rallija „Latvija 2007″ organizators komentē: „Būtiskākais šajā sezonas noslēdzošajā rallijā bija tas, ka mūsu braucējiem bija iespēja klātienē sacensties ar spēcīgākajiem no Somijas braucējiem – Jari Ketomā, Juha Salo un Joonas Lindroos. Tas bija pat svarīgāk, nekā rezultāts, jo ne katram ir iespēja doties un piedalīties ārzemju rallijos. Tā ir mūsu dāvana, ko mēs kā organizatori, pateicoties SIA „Parex Līzings un faktorings” un arī AAS „Baltijas Apdrošināšanas Namam” atbalstam esam dāvinājuši sportistiem un aizrautīgajiem līdzjutējiem rallijā „Latvija 2007″.

Kopumā šodien startēja 69 ekipāžas, no tām 15 ārzemnieku ekipāžas – 8 no Somijas, 3 no Igaunijas, 1 no Lietuvas un 3 no Krievijas.

Pasākuma noslēgumā Madonā notika svinīgā apbalvošana, kuras laikā tika sveikti uzvarētāji un notika uguņošana.

Par ralliju “Latvija”

Rallijs “Latvija” (RLV) ir Latvijas Rallija čempionāta pēdējais un vēsturiski viens no vecākajiem posmiem – šogad tam aprit 10 gadi. Pašreizējie organizatori, kas kopā strādā jau piecus gadus, uzsver, ka mērķis ir veidot posmu, kas būtu interesants un saistošs skatītājiem. Tāpēc posma norisē integrēti dažādi šova elementi, kā, piemēram, auto parāde, speciāli atklāšanas pasākumi u.c. Kopumā rallijs “Latvija” pagājušajā gadā pulcēja 68 dalībnieku ekipāžas un vairāk kā 50 000 aizrautīgu līdzjutēju.

Pēdējos divus gadus rallijs “Latvija” saņēmis Latvijas Automobiļu federācijas atzinību un novērtēts kā „Labākais rallijs”. 2004. gadā tas saņēma atzinības novērtējumu „Par labāko izaugsmi”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *