Latvijas Mobilā telefona rallija komanda sezonu noslēdz ar trim godalgām

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ar ralliju „Latvija 2007″ noslēgusies LMT Latvijas autorallija čempionāta sezona. Sezonas kopvērtējumā trīs godalgas izcīnījusi „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” – sudrabs N4 klasē Andim Neikšānam/Pēterim Dzirkalam, bronza N3 klasē Artim Štrausam/Raimondam Tihonovam, bronza komandu vērtējumā – Latvijas Mobilā telefona rallija komandai.

Pēdējā rallijā – „Latvija 2007″ – izcīnot trešo vietu Latvijas ieskaitē N4 grupā, sudraba medaļu Latvijas čempionātā ieguva Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Šis ir lielisks sasniegums, jo Andis tikai šosezon sāka braukt ar pilnpiedziņas automašīnu, bet Pēterim šī bija debijas sezona rallijā. „Uzskatu, ka šis ir mans visvērtīgākais vicečempiona tituls karjerā,” pēc sacensībām stāstīja Andis Neikšāns, kuram dažādu iemeslu dēļ tā arī nav pagaidām izdevies kļūt par Latvijas čempionu autosportā. „Ar katru gadu kļūt par Latvijas čempionu bijis arvien sarežģītāk un tagad tas būs jāizdara kategorijā ar visaugstāko konkurences līmeni Latvijas autosportā – N4. Bet esmu pārliecināts, ka agrāk vai vēlāk šo titulu iegūšu!”

Anda Neikšāna stūrmanis Pēteris Dzirkals aizvadīto sezonu komentēja šādi: „Protams, sezonas sākumā necerējām uz medaļām, bet sezonas noslēgumā, neslēpsim, cerējām arī uz ko vairāk par sudrabu. Tomēr uzskatām, ka sezonas kopvērtējums ir ļoti objektīvs un pašreizējiem spēku samēriem atbilstošs – Jānis Vorobjovs pirmais, mēs otrie, Mārtiņš Būčiņš trešais. Žēl vienīgi Māra Neikšāna – viņš noteikti bija pelnījis būt medaļniekos, taču šis ir tehniskais sporta veids un diemžēl reizēm tehnika arī neiztur… Ar sezonu esmu ļoti apmierināts un man ir liela motivācija, lai cīnītos tālāk!”

Diemžēl atrodoties pozīcijā, kas nodrošinātu Latvijas čempionāta bronzas medaļu, transmisijas defekta dēļ izstāties bija spiests Māra Neikšāna/Māra Jēkabsona duets. Tādējādi viņiem, neskatoties uz divām uzvarām rallijos šogad, nākas samierināties ar piekto vietu čempionātā. „Striķi kaklā likt negrasos – tāds ir autosports. Gadās arī neveiksmes. Šī gan laikam bija mana neveiksmīgākā sezona autosporta karjerā, bet no otras puses – arī veiksmīgākā. Esmu izcīnījis divas uzvaras Latvijas autosporta prestižākajā kategorijā – rallija N4 grupā, kā arī finišējis trešais pasaules rallija čempionāta posmā Somijā!,” stāsta Māris Neikšāns.

Lieliski uzsākuši sezonu – četros rallijos divas uzvaras un otrā vieta – taču finansiālu problēmu dēļ skatītājos pavadījuši pēdējos divus posmus, tik un tā kopvērtējumā trešie N3 klasē palika „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas duets Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs. Šī ekipāža noteikti šogad bija ātrākā N3 klasē, taču cerībām uz zelta godalgu svītru pārvilka tehnikas likstas, kā arī jau minētās problēmas ar finansējumu. Tomēr jau nākamgad Artis Štrauss cer atgriezties trasē, lai pierādītu, ka šobrīd tieši viņš ir Latvijas spēcīgākais sportists priekšpiedziņas auto kategorijā!

Komandu vērtējumā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” šogad ierindojās trešajā vietā, palaižot priekšā „Skandi Auto Rallija komandu” un „Liepājas rallija komandu”.

Komandas treneris un menedžeris Pēteris Neikšāns ir apmierināts ar šosezon paveikto un cer turpināt iesākto arī nākamgad: „Paskatoties, ko komanda šogad ir izdarījusi, nevar palikt neapmierināts. Andis ar Pēteri ir izcīnījuši vicečempiona titulu sezonā, kurā neviens to negaidīja. Māru duets šogad ne tikai uzvarēja divās sacīkstēs un komandai atnesa pirmo uzvaru arī rallija absolūtajā vērtējumā, bet arī izcīnīja Latvijas autorallija visu laiku augstāko sasniegumu, finišējot trešie N4 grupā un 20. absolūtajā vērtējumā pasaules autorallija čempionāta posmā Somijā. Artis ar Raimondu šogad demonstrēja lielisku sniegumu, taču diemžēl autosports nesastāv no ekipāžas meistarības vien. Saliekot visu kopā jāsecina, ka visas trīs ekipāžas ir aizvadījušas lielisku sezonu un pierādījušas, ka pieder Latvijas autorallija elitei. Par visu, ko šosezon esam paveikuši, gribu pateikt lielu paldies mūsu atbalstītājiem – pirmkārt ģenerālsponsoram „Latvijas Mobilais Telefons”, kā arī būvkompānijai “LEC”, “Gros Auto”, “Juneka”, “Bosch”, “Agip”, “Neste Oil”. Milzīgs paldies par darbu visas sezonas garumā mehāniķu brigādei, kuri darbojas kompānijā “AMP Motorsport”. Tāpat īpašs paldies visiem faniem – ir fantastiski vērot, ka komandu atbalsta tik daudz oranžo, kuri šosezon arī oficiāli tika atzīti par labākajiem rallija faniem Latvijā! Varu visiem apliecināt, ka arī nākamgad startēsim kā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” Latvijas čempionātā un vismaz vienā pasaules čempionāta posmā. Komandu turpinās pārstāvēt ekipāžas Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons ar automašīnām Mitsubishi Lancer Evolution IX.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *