Latviešu rallija ekipāžas Igaunijā nomoka tehniskas problēmas

Igaunijas rallija čempionāta otrais posms “Vorumaa Talveralli” sestdien neveiksmīgi beidzās vairumam latviešu ekipāžu, izstāšanos piedzīvojot arī pilnpiedziņas kategorijas braucējiem Jānim Vorobjovam un Guntim Lielkājim.

Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks rallija pirmajā daļā cīnījās par pirmo sešinieku. Pēc veiktiem četriem ātrumposmiem, kas iezīmēja rallija vidu (kopumā bija jāveic astoņi “dopi”), Vorobjovs ierindojās sestajā pozīcijā, pēc tam atkrita uz septīto, bet pārbraucienā uz pēdējo ātrumposmu izstājās pārsista eļļas radiatora dēļ.

“Šajā rallijā startējām ar mērķi testēt jauno auto sacīkšu režīmā, lai atrastu vēl kādas vājās vietas un problēmas, kas var rasties tikko uzbūvētai automašīnai,” atklāj Vorobjovs. “Šodien esam nobraukuši vairāk nekā 80 kilometrus sacensību režīmā. Tas noteikti palīdzēs labāk sagatavoties Latvijas čempionāta sezonai. Braucām ar rezervi, jo nepretendējām uz Igaunijas rallija čempionāta ieskaites punktiem.”

Tāpat izstāšanos piedzīvoja Latvijas rallija čempionāta LRC1 grupas līderi Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, kuri tehnisku problēmu dēļ veica tikai pusi no sacensībām. Pirms tam viņi atradās otrajā desmitniekā.

Atrodoties vadībā no starta līdz finišam, pirmo vietu sacensībās izcīnīja 2014. gada “Drive Dmack Fiesta Trophy” čempions Sanders Parns (attēlā), kuram šīs bija pirmās sacensības ar “Ford Fiesta R5” automobili. Otro vietu ieguva Latvijas komandas ASRT braucējs Sīms Plangi, kurš uzvarēja pēdējos trīs ātrumposmos un finišā Parnam zaudēja 16 sekundes. Plangi uzvara savā klasē, bet kopvērtējumā par 11 sekundēm uzveikts cits igauņu braucējs Timmu Korgi, kuram trešā vieta.

Arī šoreiz lieliski nostartēja ASRT jaunais talants Karls Martins Volvers, kurš ieguva astoto vietu absolūti un bija ātrākais starp vientilta piedziņas braucējiem. EMV4 klasē, kur Volveram uzvara, ceturto vietu izcīnīja Toms Lielkājis/Toms Pirktiņš. Absoltajā vērtējumā viņiem 26. vieta. Savukārt Jāņa Cielēna/Salvja Rambola ekipāža finišēja 31. pozīcijā, gūstot ceturto vietu EMV6 klasē.

Arī no Latvijas komandas SRT ekipāžām finišu sasniedza tikai viena, Nikolajam Grjazinam izcīnot 46. vietu absolūti un sesto EMV4 klasē. Vasīlijs Grjazins izstājās. Savukārt Jānis Krickis/Rolands Laizāns tehnisku problēmu dēļ netika pat līdz rallija startam.