Latviešu rallisti šodien startē Igaunijas čempionāta 2. posmā

Šodien Igaunijas dienvidaustrumos, netālu no robežas ar Latviju, norisināsies šīs valsts rallija čempionāta otrais posms “Vorumaa Talveralli”, kurā startēs arī vairākas latviešu ekipāžas.

No spēcīgākajām mūsmāju komandām vispirms jāmin Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri teorētiski ir arī vieni no pretendentiem uz uzvaru.

Pirms šīm sacensībām Vorobjova ekipāža veica testu braucienus, tātad cīņai gatavojās pastiprināti, kā arī piektdien veica trases pierakstīšanu. Jau stenogrammu sastādīšanas laikā vairākas mašīnas nenoturējās uz ceļa, jo tie klāti ar ledu un ir ļoti slideni.

“Ātrumposmi ir ātri un slideni,” pēc trases pierakstīšanas atklāja ekipāžas stūrmanis Andris Mālnieks. “Ļoti daudz tramplīnu. Šis būs īsts saldais ēdiens visiem!”

Lai gan ekipāža rallijam, kā vienmēr, pieiet ar pilnu nopietnību, šis starts netiek uztverts kā izšķiroša cīņa un lielu risku 2014. gada Latvijas čempions Jānis Vorobjovs, iespējams, neuzņemsies.

“Brauksim savā tempā, jo neesam pieteikušies Igaunijas čempionātam,” pirms gaidāmā rallija ar “Facebook” starpniecību informē “Vorobjovs Racing” komandas ekipāža. “Protams, lēni arī nebrauksim, bet pa galvu un kaklu neskriesim. Strādāsim pie savām lietām.”

Šodienas laikā paredzēts veikt astoņus ātrumposmus, kuru kopējais garums ir 101.6 kilometri. Vorobjova ekipāža cīņā dosies septītā pēc kārtas.

Savukārt kā nopietnākos konkurentus latviešiem rallija absolūtajā ieskaitē jāmin igauņi Sanders Parns, kurš debitēs pie R5 klases auto stūres (viņš vienīgais šajā rallijā brauks ar šīs klases mašīnu), Timmu Korge, Rainers Auss, Egons Kaurs un Rolands Murakass.

No latviešu ekipāžām uz starta redzēsim arī pašreizējos Latvijas čempionāta līderus LRC1 grupā Gunti Lielkāji/Vilni Miķelsonu, Tomu Lielkāji/Tomu Pirktiņu, Jāni Cielēnu/Salvi Rambolu, kā arī Jāni Kricki/Rolandu Laizānu. Tāpat sacensībās piedalīsies ar Latvijas licenci startējošie SRT vienības piloti Vasīlijs Grjazins un Nikolajs Grjazins.

Pirmais ātrumposms startē plkst. 8:30.

Teksts: 4rati.lv
Foto: facebook.com/VorobjovsRacing

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *