Latvala: “Pieļautās kļūdas varētu atmaksāties grants rallijos”

Neskatoties uz ne tik spožo 2015. gada sezonas sākumu, somu pilots Jari-Mati Latvala uzskata, ka šobrīd var atļauties kļūdas un tās pat varētu atmaksāties startējot gaidāmajos grants rallijos.

Montekarlo rallijā Latvala izcīnīja otro vietu, bet Zviedrijā piedzīvoja izstāšanos, tādēļ šobrīd kopvērtējumā ir tikai ceturtais, jau 23 punktus aiz pasaules rallija čempionāta līdera Sebastjēna Ožjē.

Nākamais posms notiks Meksikā un tas būs sezonas pirmais grants rallijs.

“Pagājušajā gadā uz Meksiku devos kā čempionāta līderis, tomēr titulu neizcīnīju,” atzīst Latvala. “Cerams, ka šogad būs otrādi – uz Meksiku nebraukšu kā līderis, bet kļūšu par čempionu.”

Latvala skaidro, ka tieši Ožjē Meksikā būs neizdevīgākā starta vieta, jo nāksies trasē doties pirmajam un pirmās divas dienas tīrīt ceļu no liekās grants.

“Mums būs grants ralliji Meksikā, Argentīnā, Portugālē un Sardīnijā, kur izdevīgumu dos starta pozīcija,” saka Latvala. “Tomēr, kad notiks posms Polijā, man jābūt ļoti tuvu pirmajai vietai, jo pēc tam seko asfalta posmi un citi ralliji, kuros ceļš nav ļoti netīrs. Tad kļūs grūtāk. Pirmajā sezonas daļā kļūdas vēl var pieļaut, taču otrajā daļā vairs nē.”

Tikmēr pasaules čempionāta līderis Ožjē, kurš arī pārstāv “Volkswagen” komandu, uzskata, ka iepriekšējā posmā viņa izdevies iegūt psiholoģisku pārsvaru pār Latvalu.

“Jari-Mati jau šobrīd ir pakļauts spiedienam, jo nedrīkst Meksikas rallijā kļūdīties,” saka Ožjē. “Pretējā gadījumā viņš kopvērtējumā atpaliks pārāk daudz. Zviedrijā man izdevās iegūt labu psiholoģisko pārsvaru.”

Teksts: 4rati.lv
Foto: facebook.com/JariMattiLatvala

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *