Ekipāža Egle/Jerums: izmantojot biodegvielu, plānojam posmā Teng Tolls Rally Madona 2010 uzvarēt

Info: Didzis Eiduks
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„Tieto Kronus rallija komandas” ekipāža „Egle/Jerums” paziņojusi par apņemšanos arī turpmāk izmantot bioetanola degvielu sacensībās un uzstādījusi mērķi uzvarētu posmā „Madona 2010″‘, kas notiks 5. un 6. jūnijā. Pirmais E85 izmēģinājums posmā „Talsi 2010″ izrādījies ekipāžai veiksmīgs, nodrošinot tai līderpozīcijas līdz pat pēdējam ātrumposmam.

„Uzskatu, ka esam atraduši jaunu “slepeno ieroci” jeb biodegvielu, ko esam nolēmuši arī turpmāk izmantot sacensību degvielas vietā. Lai arī mūsu lēmums radījis īstu ažiotāžu Latvijas rallija virtuvē, tomēr mūsu mērķis ir visaugstākais – uzvara N4 grupas ieskaitē, “ tā pirms gaidāmā rallija norāda Aivis Egle.

„Tomēr mūsu mērķis nav tikai uzvara, bet arī ieguldījums videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā. Gandarījums ir arī par to, ka mūsu centienus ir pamanījis vienīgais bioetanola degvielas izplatītājs Latvijā – SIA „Latvija Statoil”, kas turpmāk apņēmies būt par mūsu atbalstītāju,”A. Egle.

Biobenzīnu E85, kura sastāvā ir 85% bioetanola un tikai 15% benzīna, lieto tikai automašīnām ar īpašu (Flexible Fuel Vehicle, FFV) dzinēju. Par labu E85 sacensībās ir vairāki būtiski argumenti.

1. Ekonomiski izdevīgi ilgtermiņā. E85 pašizmaksa ir lielāka, nekā fosilajai degvielai. Taču šai degvielai ir 85% akcīzes nodokļa atlaide.

2. Videi draudzīgi. No graudiem ražots E85 rada par 30-50% mazāk oglekļa dioksīda (CO2).

u.c. argumenti.

Augšminētā ietekmē arī citas vadošās Latvijas rallija ekipāžas apsver iespēju turpnāt „Egle/Jerums” veiksmīgi uzsākto ceļu ar bioetanola izmantošanu, līdz ar to „Tieto Kronus” rallija komanda ir paaugstinājusi Latvijas rallijos konkurētspēju, kas noteikti nesīs aizraujošas cīņas par sekundes simtdaļām.

Gaidāmais rallijs apvienos divus čempionātus gan rallija čempionātu, gan rallijsprinta čempionātu. Pavisam uz starta stāsies aptuveni 75 ekipāžas. Teng Tolls Rally Madona 2010 trases kopgarums būs aptuveni 98km. Zīmīgi, ka 2008.gadā tieši Madonas rallija ceļos Tieto Kronus rallija komandas ekipāža Egle/Jerums izcīnīja Latvijas rallija čempiona titulu.

Tieto Kronus rallija komandu atbalsta: Tieto, Kronus, Latvija Statoil, Latakko, Prospeed u.c.

Uzziņai

Pirmo automašīnu, kas piemērota degvielai ar bioetanola piedevu, konstruēja Henrijs Fords 1908. gadā. H. Forda „Model T” bija paredzēts fermeriem, kas paši varēja saražot bioetanolu. H. Fords biobenzīnu dēvēja par „nākotnes degvielu”.

Savukārt Latvijāar biobenzīnu automašīnas darbināja jau Ulmaņlaikos. Degvielu no benzīna un bioetanola dēvēja par latolu. Biobenzīnā, kas paredzēts braukšanai vasarā, bija 70% benzīna un 30% bioetanola, bet ziemā – 50% benzīna un 50% bioetanola.

Neskaitot Baltijas valstis, E85 nopērkams „Statoil” DUS Norvēģijā, Zviedrijā un Baltijas valstīs. Zviedrijā E85 nopērkams jau 200 „Statoil” DUS un degvielu klāstā ir jau kopš 1999. gada.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *