Arī Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai izvēlas videi draudzīgo bioetanola degvielu

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Šajā nedēļas nogalē „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas Māris Neikšāns/Raivis Jansons un Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals startēs Latvijas autorallija čempionāta ceturtajā posmā „Teng Tools Rally Madona”. Abas oranžās ekipāžas šajās sacensībās nolēmušas izmantot bioetanola degvielu.

Uz Madonu komanda dodas labā noskaņojumā – izcīnītas divas dubultuzvaras pēc kārtas (maija pirmajā nedēļas nogalē Lietuvā un maija vidū „BTA Rally Talsi”). Arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā situācija ir iepriecinoša – Māris Neikšāns/Raivis Jansons un Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals atrodas pirmajās divās pozīcijās, bet „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” ir pārliecinošās līderpozīcijās komandu vērtējumā.

Tomēr „BTA Rally Talsi” pierādīja, ka cīņa par uzvaru šogad solās būt īpaši sīva, un šajā cīņā būs svarīgs ikkatrs zirgspēks. Jau Talsos pēdējo divu gadu Latvijas čempioni – Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma ekipāža – kā savas automašīnas degvielu izmantoja bioetanolu, tādējādi iegūstot jaudas palielinājumu savam automobilim. Uzreiz pēc Talsiem šādu soli – pārēju uz videi draudzīgo degvielu – nolēma īstenot arī „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda”.

„Aivis Talsos pierādīja – mašīnas, kuras tiek darbinātas ar bioetanolu, ir jaudīgākas! Mūsu mērķi šai sezonai ir visaugstākie, tādēļ pāriet uz jauno degvielu nolēmām arī mēs. Pagājušo svētdien veicām automašīnu regulēšanas darbus un tiešām jūtam, ka abas mašīnas kļuvušas ātrākas. Nedaudz, bet ātrākas. Tomēr atliek vien paskatīties uz cīņu pēdējos Latvijas čempionāta posmos – uzvarētāju izšķir sekundes vai pat desmitdaļas. Un ja pāris sekundes var iegūt uz automašīnas jaudas rēķina, tad šī iespēja ir jāizmanto,” saka Latvijas rallija čempionāta līderis N4 klasē Māris Neikšāns.

„Pirms Madonas plānojam arī veikt treniņus ar sporta automašīnu, lai uzturētu sevi labākajā sportiskajā formā. Mērķis gaidāmajām sacīkstēm ir tikai viens – jācīnās par uzvaru! Tehniskajā ziņā abas mūsu ekipāžas kļuvušas ātrākas. Domāju, ka Madonā mūs gaida kārtējās aizraujošās sacīkstes, jo uzvarēt N4 klasē pa spēkam ir piecām ekipāžām – bez jau pieminētām Egles un abām mūsu komandas ekipāžām, uzvaras pretendenti noteikti būs arī Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns un Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse,” paredz šī brīža Latvijas čempionāta vicelīderis N4 klasē Andis Neikšāns.

Komandas ģenerālsponsors jau no 2004. gada ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Vēl komandu atbalsta auto apkalpošanas un īres kompānija „AMP Motorsport”, sporta transmisiju ražotāji „Samsonas Motorsport”, būvkomānija „LEC”, „Neste Oil”, drošības sistēmu laboratorija „Guard Lab”, „Gros Auto” un „Juneka”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *