Egle/Jerums starptautiskajās čempionu cīņās startēs ar dabai draudzīgām tehnoloģijām

Info: Didzis Eiduks

„BTA Talsi rally 2010″ atkal risināsies starptautiskas čempionu cīņas, jo prestižajā N4 grupā ir pieteikušies Norvēģijas, Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas čempioni. Latviju šajā aizraujošajā zvaigžņu sacensībā pārstāvēs Tieto Kronus rally team ekipāža Egle/Jerums ar Mitsubishi Lancer Evo 9.

Latvijas čempioni Egle/Jerums, kas šobrīd ir arī 2010.gada Latvijas čempionāta līderi, trasē dosies otrie. Savukārt, pārējie savu valstu čempioni, ar kuriem cīnīsies Egle/Jerums būs norvēģi Mikkelsen/Floene ar Subaru Impreza, zviedri Nyman/Holmstrand ar Mitsubishi Lancer Evo 9 un lietuvieši Čapkauskas/Šipkauskas ar Mitsubishi Lancer Evo 9. Protams, startēs arī daudzi citi spēcīgi Latvijas un ārvalstu braucēji. Egle/Jerums jau uzvarēja līdzīgā čempionu cīņā pagājušā gada Talsu rallijā, tāpēc uzdevums ir skaidrs – jāaizstāv tituls.

Lai padarītu intrigu vēl lielāku, Tieto Kronus rally team ekipāža Egle/Jerums Talsos būs pirmie Latvijas rallijā un vieni no pirmajiem pasaulē, kas darbinās savu auto ar dabai draudzīgāko degvielu – bioetanolu. Tas ir kļuvis iespējams, pateicoties Prospeed inženiera izstrādātajai dzinēja vadības bloka programmai, kas savā ziņā ir unikāla.

Aivis Egle: „Uz bioetanola degvielu mūsu ekipāža nolēma pāriet vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, lai samazinātu tehnikas nolietojumu, otrkārt – lai samazinātu izmaksas un treškārt – auto kļūs pat mazliet jaudīgāks. Un protams, mums nav mazsvarīga arī pozitīva ietekme uz apkārtējo vidi. Ja cilvēki redzēs, ka bioetanols ļauj gūt labus panākumus autosportā, kur ir ļoti augstas prasības pret degvielas kvalitāti, tad tas, iespējams, sekmēs bioetanola pielietošanu arī ikdienā”

Izziņai: bioetanola ražošana un izmantošana ir svarīga gan Latvijas, gan pasaules kontekstā, jo tā ir apkārtējai videi draudzīga degviela, palīdz attīstīt lauksaimniecību, samazina atkarību no importa naftas produktiem un sekmē atjaunojamo energoresursu izmantošanu.

Tieto Kronus rally team pārstāvēs arī ekipāža Travņikovs/Samušia, kurus trasē redzēsim kā divdesmitpirmos.

Komandu atbalsta: Tieto, Kronus, Prospeed, Latakko un citi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *