Brāļi Neikšāni par BTA Rally Talsi: jāuzvar N4 klasē!

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: S.Reimane (neiksans.lv)

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” uz šī gada „BTA Rally Talsi” starta iziet ar vienu domu – jācīnās par uzvaru N4 klasē! Tomēr vērtējot starta sarakstu šķiet, ka šajā klasē gaidāma viena no intriģējošākajām sacensībām pēdējo gadu laikā – vismaz septiņi vai astoņi braucēji ir spēkos līdzīgi, un spējīgi uzvarēt „Čempionu rallijā”.

Jau otro gadu pēc kārtas „BTA Rally Talsi” ir īstas čempionu sacīkstes – šogad uz starta stāsies četru valstu aktuālie čempioni N4 klasē. Lai gan ne Andis, ne Māris Neikšāni savā karjerā nav tikuši pie N4 zelta godalgām, tad tikai vairo viņu motivāciju pacīnīties par uzvaru Talsos.

„Protams, ka vēlos pārspēt visus četrus čempionus!,” stāsta Māris Neikšāns, kurš kopā ar Raivi Jansonu pirms pāris dienām triumfēja Latvijas meistarsacīkšu otrajā posmā „Vilnius Ralis”. „Jau uz Viļņu ieradāmies ar domu, ka Talsos būs jābrauc maksimāli ātri – tādēļ arī Lietuvas sacensībās jau no pirmajiem ātrumposmiem braucu maksimālajā tempā, lai ieietu ritmā un sagatavotos šīs nedēļas startam. Lietuvā braucām ātri, un šādā pat tempā plānojam braukt arī Talsos – jau no pirmajiem kilometriem!”

Ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals Viļņas rallijā finišēja otrajā vietā, tikai 10 sekundes aiz Māra Neikšāna. „Viļņā pirmajos ātrumposmos biju piesardzīgs – Talsos gan jābūt ātram jau no pirmajiem kilometriem. Domāju, ka mūs gaida aizraujošas sacīkstes!,” atzīst Andis. „Būs ļoti aizraujoši salīdzināt savu sniegumu ar norvēģa Andreasa Mikelsena varējumu. Nav šaubu, ka šis sportists ir viens no ātrākajiem rallija braucējiem pasaulē!”

Abi sportisti atzīst, ka pirms Talsu rallija ir labā sportiskajā formā, jo aizvadījuši gan treniņus, gan sacensības Lietuvā. Gan treniņos, gan sacensībās tika strādāts pie tā, lai varētu pabraukt maksimāli ātri jau no pirmajiem sacensību kilometriem. Iespējams, tas varētu nospēlēt lomu arī Talsu rallijā, lai gan visiem ir skaidrs, ka sacīkstes izšķirsies tikai pēdējā ātrumposmā, kurš ir 38 kilometrus garš un sastāda teju 40 % no visa kopējās rallija ātrumposmu garuma.

Komandu vērtējumā pēc diviem aizvadītajiem posmiem „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” ieņem pirmo vietu, taču konkurenti – Tieto/Kronus un RA Motosport – nav tālu atpalikuši. Lai saglabātu līderpozīcijas komandu vērtējumā, abām ekipāžām jāsasniedz finišs, turklāt augstā pozīcijā absolūtajā vērtējumā.

Komandas ģenerālsponsors jau no 2004. gada ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Vēl komandu atbalsta auto apkalpošanas un īres kompānija „AMP Motorsport”, sporta transmisiju ražotāji „Samsonas Motorsport”, būvkomānija „LEC”, „Neste Oil”, drošības sistēmu laboratorija „Guard Lab”, „Gros Auto” un „Juneka”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *