Vorobjovs/Zicāns pārsēžas uz Mitsubishi Lancer Evo X

Info: Mārtiņš Jankovskis

Par pārsteigumu pirms Talsu rallija parūpējusies “Vorobjovs Racing” ekipāža, kura šajā rallijā startēs ar jaunākās paaudzes ”Mitsubishi Lancer Evo X” automašīnu.

NesenJānis Vorobjovs/Guntars Zicāns atgriezās no Krievijas, kur Pleskavā norisinājās kārtējais Krievijas kausa izcīņas posms – rallijs ”Голубые озера-2010”.Šajā rallijāparuzvarētājiem kļuva tieši Vorobjovs/Zicāns, kuri tagad nākuši klajā ar paziņojumu, ka ”BTA Rally Talsi” startēs ar jaunākās paaudzes ”Mitsubishi Lancer Evo X” automašīnu. Aizvadījuši divas kārtīgas testu dienas, ekipāžas stūrmanis Guntars Zicāns atzīst, ka pa lielam ir gatavi Talsu rallijam.

”Ideja iegādāties ”Mitsubishi Lancer Evo X” automašīnu bija jau vasarā, bet reāli to nopirkām tikai vēlā rudenī,” saka Zicāns. “Šī ideja radās pēc tam, kad paskatījāmies, ka vadošie Somijas N4 grupas braucēji jau pagājušajā gadā brauca un ar ”Evo X” cīnījās par vadošajām vietām. Nolēmām, ka arī mums ir jāpamēģina braukt ar šādu automašīnu, jo neviens jau nebrauks bezgalīgi ilgi ar ”Evo VII” vai ”Evo IX”. Iegādājāmies parasto RS versiju. Pēc tam tā automašīna tika vesta uz Somiju, kur tai tika taisīts dzinējs un strādāts pie regulējumiem. Karkasu, apšuvumu un citas lietas montējām jau pie mums, Latvijā.”

”Ar šo jauno mašīnu gribējām braukt un kaujas režīmā pārbaudīt jau Pleskavas rallijā, taču tā vēl līdz galam nebija sagatavota, tāpēc rallijā ”Голубые озера-2010” braucām ar mūsu veco mašīnu. Nesen pabeidzām pēdējos darbus, tāpēc pēdējās dienās varējām jauno modeli izmēģināt arī trasē. Gan vakar, gan aizvakar normālā režīmā pa slēgtu trasi aizvadījām divu dienu testus, pēc kuriem var teikt, ka mašīna iet labi un nekādu problēmu tai nav, tikai vēl ir jāpiešaujas.”

”Potenciāli šī mašīna ir ātrāka par Evo IX. Protams, tai pirmajā gadā varbūt visādas bērnu slimības, taču, ņemot vērā to, ka somi pie šīm automašīnām ir strādājuši ļoti daudz un, ka somu ātrākie N4 grupas braucēji brauc ar Evo X, nolēmām, ka ir jāmēģina. Šis modelis ir jaunā paaudze un agri vai vēlu uz to būtu jāpāriet. Nezinu, vai tieši šis auto ir labāks par mūsu iepriekšējo, bet potenciāli viņam ir jābūt labākam.”

”Uzreiz jāsaka, ka vadāmības ziņā šis modelis stipri atšķiras no Evo VII, Evo VIII vai Evo IX. Arī Jānis Vorobjovs saka, ka ir grūti pierast pie šī modeļa vadāmības, jo pirms tam viņam nebija nekādu problēmu braukt ar iepriekšējās paaudzes ”Mitsubishi Lancer” automašīnām. Taču esam spēruši šādu soli un ceram, ka mums izdosies attaisnot mūsu cerības un, ka mašīna būs pietiekami ātra un spēcīga, lai Talsu rallijā mēs varētu cīnīties par visaugstākajām vietām.”

”Vorobjovs Racing” ekipāžu atbalsta Latvijas Neatkarīgā Televīzija (LNT), BTV, Vidzemes Betons un AXIO Capital.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *