Bensons Honda Racing – jauni auto un ekipāžas!

Info; Foto: Bensons Honda Racing

Sagaidot 2008. gada valsts rallija čempionātu un aizsākot savu sesto sezonu Latvijas rallijā, „Bensons Honda Racing” komanda ir veikusi būtiskas izmaiņas gan tehniskajā, gan sportistu sastāva ziņā. Šogad komandu pārstāvēs divi Latvijā spēcīgākie vientilta piedziņas automašīnu piloti Artis Štrauss un Dans Leščs, kuru rīcībā būs jaunākās paaudzes „Honda Civic TypeR” automašīnas.

„Bensons Honda Racing” komandas „Honda Civic TypeR” automašīnas atbilst N3 un FIA jaunizveidotās R3 klases tehniskajām prasībām, rallijam tās sagatavotas attiecīgi Somijā un Itālijā. Ar R3 klases automašīnu trasēs cīnīsies Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, bet N3 klases auto būs liepājnieku, Dana Lešča un Jāņa Vīksnas ziņā.

“Jaunās R grupas ieviešana, ko 2007. gadā apstiprināja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), ļāva mums mainīt komandas nostāju rallijā,” izmaiņas „Bensons Honda Racing” skaidro menedžeris Džo Labuckas. „Līdz ar to komandas galvenā uzmanība šosezon būs vērsta uz absolūto rallija vērtējumu, ko ļauj R3 klases automašīnas tehniskās iespējas.”

„Starpsezonas sarunās ar ekipāžām noskaidrojām, ka Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs ir vairāk ieinteresēti R3 klases automašīnā, bet Dans Leščs/Jānis Vīksna izteica vēlmi vismaz sezonas sākumā braukt ar N3 klases auto ar perspektīvu sezonas laikā arī to pārbūvēt R3 klasei,” skaidro Džo Labuckas. „Visticamāk, ka abas mašīnas tiks pieteiktas 2WD + klasē, un uz Talsu ralliju arī Dana rīcībā būs R3 grupas auto.”

R3 klases automašīnas būve tika uzticēta Itālijas motorsporta kompānijai „J.A.S. Motorsport”, kas jau 10 gadus sadarbojas ar „Honda” autosporta tehnikas sagatavošanā un apkalpošanā.

„Mūsu mērķis šogad noteikti saistās ar absolūto vērtējumu, jo jaunais „Honda Civic TypeR R3″ ir jaudīga un spēcīga mašīna, ar lielām iespējam vēl progresēt,” saka Artis Štrauss. „Galvenais šogad būs izprast tehniku, tad varētu plānot par iekļūšanu labāko desmitniekā, kas nav nekas nereāls, bet vēl pēc gada – absolūtā vērtējuma sešiniekā.”

Gandarīts par iekļaušanos „Bensons Honda Racing” komandā ir arī divkārtējais Latvijas čempions Dans Leščs: „Tagad es redzu, kādai ir jābūt profesionālai komandai, – mans uzdevums tagad ir tikai braukt un sasniegt pēc iespējas augstākus rezultātus! Ar jauno auto tas nebūs grūti, jo mašīna ir moderna, ar labāku ritošo daļu un amortizāciju nekā iepriekšējās paaudzes „Honda Civic TypeR”, tāpēc sagaidu, ka varēšu pabraukt vēl ātrāk.”

2008. gada rallija sezona „Bensons Honda Racing” komandai tāpat kā visiem LMT Latvijas rallija čempionāta dalībniekiem sāksies gandrīz mēnesi vēlāk nekā plānots – 16. februārī ar ralliju „Sarma”, jo nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ no 26. janvāra uz 23. februāri tika pārcelts čempionāta izbraukuma posms, „Lukoil Winter Rally” Lietuvā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *