Autorallija Kurzeme ātrumposmus mēros arī RETRO rallija mašīnas

Info: Līga Ratniece-Kadeģe, Rallija „Kurzeme’2007″ preses sekretārs

Autorallijam Latvijā – 50, bet rallija „Kurzeme” pirmsākumi meklējami meklējami 1965. gadā. Salīdzinot ralliju toreiz un tagad ir ļoti daudz atšķirību, bet viena no tām auto. Šogad rallija „Kurzeme” organizatori ir parūpējušies, lai trasē dotos arī Retro rallija auto un skatītājiem būtu iespējams salīdzināt tehnisko izaugsmi kādu piedzīvojušas rallija mašīnas.

Kā norāda rallija direktors Dāvis Kalniņš esam atraduši GAZiku, Volgu, Žiguli, Moskviču – automašīnas, kas nes sev līdzi raibu vēturi, bet joprojām ir tehniski spējīgas par prieku sev un skatītājiem mērot ātros un interesantos „Kurzemes” ātrumposmus.

GAZ automašīnu skatītājiem bija iespēja redzēt arī iepriekšējos gados. Ekipāža Agris Kopštāls un Leons Ķemeris kopā brauc jau turpat trīsdesmit gadus. Aktīvās sporta gaitas pabeiguši 1993. gadā, kad mainoties politiskajai un ekonomiskajai situācijai Gaz automašīnas palikušas tik maz, ka neesot bijis ar ko sacensties. Sportistu vārdiem sakot GAZiku rallijs nomira dabīgā nāvē. Augstākie sasniegumi Latvijas čempionu tituls ziemas komandu rallijā 1983. gadā un Latvijas čempioni 1984. gadā. Agris Kopštāls ir pārliecināts, ka katrai mašīnai ir sava dvēsele. Tādēļ visus šos gadus mašīna tiek rūpīgi kopta un uzturēta braukšanas stāvoklī, turklāt esot jāsaka paldies Latvijas Autombiļu federācijai par atbalstu. Rallijs „Kurzeme” pirmo reizi braukts jau 1975. gadā, tādēļ ir prieks braukt arī šodien.

Ar Žiguli trasē dosies līdz šim nebijusi ekipāža Osvalds Putniņš un Arnis Būčiņš, bet tas nebūt nenozīmē, ka šiem vīriem rallijs būtu, kas pasvešs. Osvalds Putniņš vairākkārt plūcis laurus veiklības sacensībās un 4×4 sacensībās, savukārt Arnis Būčiņš savulaik ieguvis PSRS čempionātā 4. vietu, 1982. gadā bijis Latvijas PSR čempions, uzvarējis PSRS tautu spartakiādē un ir arī viens no retajiem PSRS sporta meistariem. Citiem vārdiem sakot abi braucēji ir ar lielu pieredzi un zināšanām autosportā. Rallija „Kurzeme” trasē Osvalds Putniņš un Arnis Būčiņš dosies ar Žiguli, kas vēl gadus četrus, piecus atpakaļ piedalījās sacensībās kopējā ieskaitē. Atšķirībā no GAZ, Žiguļi arī vēl šodien piedalās sacensībās un nav tik liela eksotika. Abi braucēji pirms starta ir noskaņoti ļoti optimistiski un esot arī mērķis – uzlabot WRC automašīnu laiku…

Plānots, ka rallija „Kurzeme” trasē redzēsim arī Volgu un jau lielāku retumu Moskviču, kas mēros ceļu no Igaunijas.

Rallijs „Kurzeme’2007″ ir LMT Latvijas rallija čempionāta 5. posms, Baltijas rallija kausa posms un šogad pirmo reiz arī Ziemeļeiropas zonas čempionāta 3. posms.

TIEKAMIES 13. UN 14. JŪLIJĀ autorallijā „KURZEME’2007″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *