Arī minirallija spožākās zvaigznes startēs komercrallijā Rāzna 2007

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Foaģentūra “4rati”

Jau rīt Rēzeknē sāksies lielākais šī gada autosporta notikums Latgalē – komercrallijs “Rāzna 2007”. Jau šodien sportisti sākuši iepazīties ar trasi un atzinuši, ka neapgūtie ceļi ir ļoti interesanti – skatītājiem būs, ko redzēt!

Kopā uz rallija starta stāsies 44 ekipāžas, no kurām 27 veiks pilnu rallija distanci, bet 17 startēs minirallija ieskaitē. Sacīkstes organizatori atgādina, ka minirallija dalībnieki startēs tikai pēdējos trīs no rallija astoņiem ātrumposmiem, tādēļ īpaši uzmanīgiem jābūt skatītājiem – nedrīkst pieļaut, ka pēc pēdējās sporta ieskaitēs braucošās ekipāžas līdzjutēji pieraduma pēc sāk staigāt pa trasi. Pirms to darīt, jāpārliecinās, vai garām pabraukusi trasi atverošā automašīna ar zaļo bākuguni.

Interesanti, ka minirallija dalībnieku pulkā pieteikusies arī pēdējo gadu nešaubīgi labākā ekipāža šajā sporta veidā Jānis Dūcis/Aivars Anevics. Pēdējo divu gadu Latvijas minirallija čempioni jaudīgākajā 4WD+ klasē arī šogad, visticamāk, izcīnīs zelta godalgu un rallijs “Rāzna 2007” būs pirmā reize, kad Dūcim būs iespējas salīdzināt savus spēkus ar teju visiem Latvijas “lielā” autorallija grandiem. Vēl no startējošajiem minirallistiem jāmin Didža Blūma/Aigara Renča ekipāža, kura ir līderi Latvijas čempionāta kopvērtējumā 4WD klasē, kā arī Ziedoņa Beča/Gata Ulmaņa duets – viņi ir trešie Latvijas minirallija čempionātā 1,6 klasē.

Tāpat nedrīkst nepieminēt arī ekipāžu Sergejs Blažēvičs/Sergejs Onackis. Pazīstamais autotreka braucējs startēs tikai otrajā minirallijā savā karjerā un cer, ka māju tuvums (Sergejs ir daugavpilietis) un vietējo līdzjutēju atbalsts ļaus viņam parādīt labāku sniegumu nekā minirallijā “Ķekava”, kad sportistam nācās apgūt daudz kā nezināma no autosporta augstskolas – rallija.

Komercrallijs “Rāzna 2007”, kas ir pārbaudes posms 2008. gada Latvijas rallija čempionāta etapam, Rēzeknes apkaimē risināsies 27. un 28. jūlijā. Pirmais ātrumposms rallijam sāksies piektdien pl. 19:33, bet otrais – pl. 23:01. Sestdien ātrumposmi sāksies attiecīgi 10:03, 10:24, 12:15, 12:38, 14:24 un 15:25. Sportistiem astoņos ātrumposmos būs jāveic 111,76 kilometru gara trase.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *