Plangi: “Vairumā ātrumposmu vidējais ātrums bija virs 130 km/h”

Aizvadītajās brīvdienās Igaunijas pilsētā Tartu norisinājās priekšpēdējais Igaunijas rallija čempionāta posms, kurā uz starta izgāja 81 ekipāža, kurām bija jāveic 12 posmi ar kopējo garumu 103 kilometri.

Pirmajā dienā bija paredzēts veikt četrus ātrumposmus – divus grants un divus asfalta, taču pirmie divi grants posmi tika atcelti, jo esot bijušas problēmas ar laika ņemšanas ierīci. Pēc diviem pilsētas posmiem līderis bija Aleksejs Lukjaņuks, kuram 0,9 sekundes zaudēja ASRT komandas pilots Sīms Plangi, bet 1,4 sekundi zaudēja Rolandas Muraks.

Otrajā dienā ļoti blīvus rezultātus uzrādīja Lukjaņuks un Plangi, kuri kopā pa visu ralliju trīs posmos spēja uzrādīt vienādus laikus! Ātrs bija arī Egons Kaurs, taču septītajā posmā Kaurs piedzīvoja smagu avāriju un izstājās. Lai arī kā Plangi centās noķert Lukjaņuku, tas ASRT pilotam šoreiz neizdevās. Līdz ar to uzvaru izcīnīja Lukjaņuks, otrais finišēja Plangi (+9.9), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Rainers Aus (+30.1). Jāpiebilst, ka šis rallijs bija ļoti ātrs, jo finišā Lukjaņuka vidējais ātrums bija 128 km/h.

“Ātrumposmi bija ārkārtīgi ātri, kur vairums posmos vidējais ātrums bija virs 130 km/h. Lai brauktu ātri, bija nepieciešama liela drosme, kā arī vietām bija daudz jāriskē,” stāsta Sīms Plangi. “Lai arī šī nav mūsu labākā sezona, kopumā mums šis rallijs bija veiksmīgs. Šis rezultāts bija tieši tāds, kas vajadzīgs, lai saglabātu motivāciju. Mērķis sākotnēji bija aizvadīt stabilu ralliju un finišēt, taču beigās sanāca, ka mēs cīnījāmies par uzvaru. Šoreiz Lukjaņuks bija ātrāks, bet varbūt nākamreiz būs savādāk. Taču, protams, būs grūti pārspēt Lukjaņuku, jo viņš ir ļoti, ļoti ātrs pilots.”

Jautāts par trīs posmos uzrādītajiem vienādiem laikiem, Plangi turpina. “Tas ir tas, kas šo sportu padara aizraujošu un jautru skatītājiem. Man patika uzrādīt vienādus laikus ar Alekseju, taču man vēl labāk patiktu, ja es viņu beigās pārspētu. Lai to izdarītu, uzskatu, ka mums bija jābūt vēl agresīvākiem, it sevišķi rallija sākumā,” stāstījumu beidz ASRT braucējs Plangi, piebilstot, ka viņa nākamais starts būs Sāremā rallijs, kur mērķis būs uzrādīt pienācīgu rezultātu, kā arī censties pārspēt Lukjaņuku un pārējos braucējus, lai varētu cīnīties par uzvaru.

Tartu rallija rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Aleksejs Lukjaņuks Mitsubishi Lancer EVO X 39:24.5
2. Sīms Plangi Mitsubishi Lancer EVO X +9.9
3. Rainers Auss Mitsubishi Lancer EVO IX +30.1
4. Markuss Abrams Mitsubishi Lancer EVO X +1:00.4
5. Ranno Bundsens Mitsubishi Lancer EVO VI +2:29.5
6. Tomass Vasks BMW M3 +2:33.0
7. Hendriks Kerss Mitsubishi Lancer EVO V +2:44.0
8. Mēlis Orgla Mitsubishi Lancer EVO VII +3:19.8
9. Dmitrijs Nikončuks BMW M3 +3:46.3
10. Jurijs Sidorenko Mitsubishi Lancer EVO +4:03.4

Info: asrt.eu
Foto: facebook.com/siim.plangi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *