Lietuvā aizvadīts ziemas rallijs “Aukštaitija 2023”, latviešiem pjedestāls savā klasē

Nedēļas nogalē Lietuvā norisinājās ziemas rallija sacensības “7bet Winter Rally Aukštaitija 2023”. Absolūtajā ieskaitē uzvaru izcīnīja Giedra Notkus ekipāža, bet latvieši tika pie pjedestāla “Historic” klasē.

Zarasi pilsētas apkaimē notikušo sacensību ietvaros tika aizvadīts arī Lietuvas rallijsprinta čempionāta pirmais posms. Kopumā bija jāveic astoņi ātrumposmi, kuru kopējais garums bija nepilns 51 kilometrs. Startēja 50 ekipāžas.

Giedrs Notkus sacensībās piedalījās ar jaudīgo “Škoda Fabia R5” automašīnu un bija līderis pēc pirmā un otrā ātrumposma. Trešajā tika zaudēts laiks un nācās atkrist uz trešo pozīciju, taču pēc piektā dopa viņš atgriezās vadībā, neatdodot to līdz finišam.

Tuvākais sekotājs Roks Steponavičs (“Ford Fiesta N5”) uzvarētājam zaudēja 37 sekundes, pārliecinoši uzveicot trešās vietas ieguvēju Ramūnu Čapkausku (“Mitsubishi Lancer IX”). Jāpiebilst, ka Notkus uzvarēja AWD+ grupā, kamēr Čapkauskam pirmā vieta starp AWD ieskaites ekipāžām. Pēc trešā un ceturtā ātrumposma sacensību vadībā bija nonācis Kajs Samsons (“Volkswagen Polo N5”), taču beigās viņi ieņēma tikai ceturto vietu.

No latviešiem rallijā “Aukštaitija 2023” startēja Kristaps Lācis/Roberts Loķis (“Volkswagen Golf II”), sasniedzot 26. vietu kopējā vērtējumā un otro “Historic” klasē. Savas klases uzvarētājiem latvieši piekāpās par divām ar pusi minūtēm, bet pārliecinoši uzveica tuvākos sekotājus.