Jaunzems izcīna 2. vietu Lietuvas rallija sezonas noslēguma sacīkstēs

Ar izcīnītu otro vietu Lietuvas rallija čempionāta noslēdzošo posmu “Rally Classic Druskininkai 2014” pabeidzis latviešu pilots Rolands Jaunzems, kurš startēja ekipāžā ar Aleksandru Innusu.

Sacensības, ar kurām tika pielikts punkts 2014. gada Lietuvas čempionātam, izcēlās ar vairāku vadošo braucēju neveiksmēm, sevišķi sacensību otrajā dienā. Vitauts Šveds, kurš ir viens no ātrākajiem rallistiem Lietuvā, piedzīvoja avāriju, bet 2014. gada Lietuvas čempions Ramūns Čapakausks, kurš uz šo ralliju bija ieradies ar “Skoda Fabia WRC” automašīnu, piedzīvoja tehniskas problēmas. Arī Benedikts Vanags startēja ar WRC auto, tomēr avarēja.

Pirmajā rallija dienā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi, bet otrajā dienā – atlikušie seši.

Pirmajā dienā trīs ātrumposmos uzvarēja Šveds, tādā veidā dienu noslēdzot pārliecinošā vadībā – par 48 sekundēm apsteidzot Čapakausku. Vaidas Žala tobrīd ierindojās trešajā, bet Rolands Jaunzems – ceturtajā vietā.

Jau otrās dienas pašā sākumā vispirms izstājās Čapakausks, kā rezultātā Šveda nokļuva vēl pārliecinošākā vadībā, jau par gandrīz pusotru minūti apsteidzot Žalu. Tad Šveds piedzīvoja avāriju un Žala pacēlās uz pirmo, bet Jaunzems – otro vietu. Abu starpā tobrīd bija pusotra minūte un ekipāžai no Latvijas izdevās pozīciju noturēt līdz finišam, pa ceļam uzvarot vienā ātrumposmā.

Priekšpēdējā sacensību ātrumposmā avarēja Daņila Belokoņs, kura stūrmanis bija pazīstamais rallija pilots Andis Neikšāns. Pirms negadījuma šī ekipāža, kas startēja ar priekšpiedziņas automobili, atradās 13. pozīcijā absolūtajā ieskaitē.

Finišēja kopumā 16 no startējušajām 50 ekipāžām.

“Rally Classic Druskininkai 2014” rezultāti:

1. Vaidas Žala (Subaru Impreza), 1:24:31.6
2. Rolands Jaunzems (Mitsubishi Lancer Evo VIII), +1:30.6
3. Martynas Samsonas (BMW M3 E30), +3:22.0
4. Sergey Viazovitch (Subaru Impreza WRX STI), +5:16.4
5. Paulius Nanartavičius (BMW M3), +5:37.6
6. Karolis Raišys (BMW M3), +6:02.2
7. Andrei Goloborodko (Mitsubishi Lancer Evo IX), +6:30.3
8. Gediminas Ramonas (Mitsubishi Lancer Evo IX), +6:42.2
9. Mindaugas Račkaitis (BMW 318 TI), +7:12.0
10. Giedrius Notkus (Mitsubishi Lancer Evo IX), +11:53.1

Info: rally-live.lt / delfi.lt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *