Māris Neikšāns devies uz Āfriku palīdzēt vietējai rallija ekipāžai

Foto: Twitter.com/motorsportug

Autosportists un sacīkšu komandas “Neiksans Rallysport” vadītājs Māris Neikšāns pagājušajā nedēļās bija devies uz Āfrikas valsti Ugandu, lai palīdzētu vietējam sportistam labāk iepazīt pirms kāda laika iegādāto Latvijā tapušo rallija auto.

“Uganda – mums tā ir cita pasaule, līdz galam nesaprotama un eksotiska,” vēsta Māris Neikšāns. “Pārdevu sportistam no Ugandas “Neiksans Rallysport” būvēto “Ford Fiesta NRC”, taču pēc pirmajiem testiem komanda saprata, ka mašīna ir tik komplicēta, ka netiek galā ne ar braukšanu, ne regulējumiem, ne apkalpošanu. Tad nācās man pašam kravāt koferi un braukt palīgā. Daudz informāciju nodevu, apmācīju mehāniķu komandu, noregulējām mašīnu, atbilstoši vietējo ceļu specifikai, pastrādājām testos ar pilotu, lai uzlabotu braukšanas prasmes.”

Ugandiešu pilots Dankans Mubiru ar šo auto jau bija piedalījies “Kaliro Sugar EMC Rally” sacīkstēs, kur vienā no ātrumposmiem apgāzās uz jumta, taču turpināja ralliju un aizcīnījās līdz piektajai vietai. Nedēļas nogalē notika vietējiem mērogiem nozīmīgas sacensības “Pearl of Africa Uganda Rally”, kas bija gan Ugandas, gan Āfrikas čempionāta trešais posms.

“Sacensības sākās ar kūleni testu ātrumposmā, taču pēc vairāku stundu darba mašīna bija atkal gatava startam,” saka Māris Neikšāns. “Pirmajos ātrumposmos sportists turpināja pierast pie mašīnas un uzrādīja “Top 3″ rezultātus, taču ceturtajā ātrumposmā iebrauca grāvī un nolauza riteni. Par sportu – tā man bija saprotamākā daļa šajā kolorītajā izbraukumā. Vairāk mani pārsteidza un pat reizēm šokēja kontrasti skatoties uz sadzīves apstākļiem, vietējo cilvēku domāšana, darba kultūra. Darbojoties kopā ar vietējiem mehāniķiem, reizēm nesapratu – smieties, raudāt vai lamāties! Lai vai kā, cilvēki Ugandā ir ļoti laipni, jauki, skaista daba un patīkams klimats. Darbiņš vēl nav padarīts līdz galam, atgriezīšos tur vēl.”

Vairāk informācijas par Māra Neikšāna gaitām Ugandā iespējams atrast viņa “Instagram” profilā.