Māris Neikšāns ar jauno prototipu startēs Cēsu rallijā

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Māris Neikšāns apstiprinājis plānus šovasar piedalīties Latvijas rallija čempionāta posmā Cēsīs. Titulēto sportistu redzēsim pie jaunās “Neiksans Rallysport” darbnīcā tapušās rallija mašīnas stūres.

“Līdz rallijam “Cēsis” vēl 84 dienas, bet labā ziņa ir tā, ka laiks skrien vēja spārniem, vai mūsu gadījumā, ar augstu vidējo ātrumu,” ziņo rallija organizatori.

Attiecībā uz ātrumu, pavisam noteikti varam atsaukt atmiņā rallijsprintu “Cēsis 2021”, kas, pēc dalībnieku teiktā, izcēlās ar lieliem ātrumiem, dinamiku un skaistiem ceļiem. Māris Neikšāns un Anrijs Jesse, kuri bija absolūtā kopvērtējuma uzvarētāji, kādā no ātrumposmiem sasniedza pat 196km/h lielu ātrumu.

“Kopumā trase bija ātra, bet tāda ir Cēsu rallija specifika. Bija viena taisnīte, kur spidometrs rādīja 196km/h, bet man tas ātrums netraucēja, man patika. Jāatzīst, ka sen arī nebiju braucis tik ātri, atcerējos jaunību,” smejot atzīst Māris Neikšāns.

Jautājot par plāniem attiecībā uz ralliju “Cēsis”, Māris atbild apstiprinoši: “Ir jābrauc! Nedrīkst lauzt tradīcijas, jo esmu viens no diviem rallistiem, kas piedalījies visos Cēsu rallijos. Turklāt ar savu dalību vēlos atbalstīt jaunos rallija organizatorus, Māri Milleru ar komandu, un kuplināt dalībnieku pulku. “Cēsis” ir tas rallijs, kuru nevar laist garām. Tā ir nostaļģija, atmiņas par jaunību. Man ļoti patīk šis rallijs un ātrie Cēsu apkaimes ceļi!”

Sarunā Māris arī piemin, ka rallijam “Cēsis” tiek gatavots jauns “Ford Fiesta NRC EVO 2” prototips, kā arī to, ka šis ir vienīgais rallijs Latvijā, kurā plānots šogad piedalīties.