JWRC čempions Pajari debitēs WRC2 klasē

Foto: Facebook.com/samipajariofficial

2021. gada pasaules rallija čempions junioru (JWRC) ieskaitē Sami Pajari jūnija sākumā notiekošajā Sardīnijas rallijā debitēs WRC2 kategorijā, aizvadot pirmās sacensības pie “Škoda Fabia Rally2 evo” auto stūres.

Pērn viens no somu pilota Pajari galvenajiem konkurentiem cīņā par titulu bija Mārtiņš Sesks, kurš kopvērtējumā beigās palika trešais.

Neskatoties uz izcīnīto JWRC titulu, Pajari atteicās no viņam pienākošās iespējas karjeru turpināt WRC2 čempionātā, tā vietā izvēloties vēl vienu sezonu smelties pieredzi junioru kategorijā. Šogad JWRC dalībnieki vairs nebrauc ar priekšpiedziņas mašīnām, bet gan visu četru riteņu piedziņas “M-Sport Poland” sagatavotajiem “Ford Fiesta Rally3”.

Jau februārī Pajari ar “Ford Fiesta R5” piedalījās Somijas rallija sacensībās “Auto Sorsa Riihimäki Ralli”, bet Sardīnijas rallijs būs viņa debija pie “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnas stūres un pirmais starts pasaules čempionātā ar pilnpiedziņas auto.

“Neesmu sev uzstādījis konkrētu mērķi attiecībā uz rezultātu, galvenais būs kāpināt tempu un sacensību gaitā iegūt pieredzi,” skaidro 20 gadus vecais Pajari. “Vienā brīdī mēģināsim arī uzrādīt labus laikus atsevišķos ātrumposmos. Pirmo reizi pie mašīnas tiksim sacīkšu nedēļas pirmdienā un pirms starta vēl aizvadīsim pilnvērtīgus testus. Šogad plānojam piedalīties vēl arī citos posmos ar “Rally2″ mašīnu, bet plāni nav akmenī kalti.”

JWRC sezona Pajari sākusies ar tehniskām problēmām Zviedrijā, kur viņš palika piektajā vietā, un avāriju Horvātijā, līdz ar to šobrīd kopvērtējuma līderim, tautietim Lauri Jonam viņš zaudē jau 22 punktus. Pirms Sardīnijas rallija Pajari ar “Rally3” auto vēl aizvadīs posmu Portugālē.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com