Ziemas autosprints ar rallija elementiem Ērgļos

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien un svētdien Ērgļu apkārtnē tiks aizvadīts Latvijas ziemas autosprinta čempionāta trešais un ceturtais posms. Šoreiz dalībniekiem būs jāsacenšas improvizētā ātrumposmā, kas būs izveidots uz slidena un līkumaina ceļa.

Sākotnēji Latvijas ziemas autosprinta čempionāta posmi Ērgļu apkārtnē bija paredzēti „Lukstu” un „Ķeipenes” apļveida trasē, tomēr pastāvīgais atkusnis ar lietu sabojājis abu trašu segumu. Atrastā alternatīva, šķiet, ir pat interesantāka – abas dienas sportistiem būs jāsacenšas slēgtā ceļa posmā ar startu un finišu atsevišķās vietās. Šāda distance līdzinās nelielam (trases garums būs līdz 3 km) rallija ātrumposmam, kas varētu būt neierasti lielākajai daļai autosprinta braucēju. Jāatzīmē, ka 2001. gadā viens posms jau tika aizvadīts pēc šāda principa – toreiz dalībnieki sacentās Lorupes gravā izveidotā veiklības trasē. Lai mazinātu ātrumu, Ērgļu apkārtnē sagatavotajos ceļa posmos tiks izvietoti slāpētāji, kuru aizskaršana draudēs ar 10 soda sekundēm. Sacensības katru dienu paredzēts aizvadīt citā distancē un precīza ceļa atrašanās vieta tiks paziņota tikai sacensību rītā dalībnieku sapulcē, kas risināsies SIA „Elbra” stāvlaukumā Ērgļos, Parka ielā 29. Braucienu kārtība abas dienas ir vienāda – FWD klasei reģistrācija no pl. 7.30 līdz 8, starts pl. 9, RWD klasei reģistrācija no pl. 10 līdz 11, starts pl. 12, 4WD klasei reģistrācija no pl. 13 līdz 14, starts pl. 15. Sportisti distancē dosies ar minūtes intervālu, uz laiku veicot divus braucienus. Vienīgā iepazīšanās ar trasi būs treniņbrauciens pēc reģistrācijas.

Pēc diviem aizvadītajiem posmiem 4WD klases kopvērtējuma vadībā izvirzījies talantīgais jaunais rallists Jānis Kārkliņš („Mitsubishi EVO”), kurš savas pozīcijas Ērgļos nevarēs aizstāvēt, jo tajā pašā laikā piedalīsies Latvijas autorallija čempionāta pirmajā posmā rallijā „Sarma 2008″. FWD klasē līderpozīcijā atrodas Agnis Segliņš („Honda Civic Type-R”), bet RWD grupā lielākā punktu summa Jānim Slišānam („Toyota Corolla”). Komandu vērtējumā pirmajā vietā izvirzījusies „VPLT” (Jānis Gustāns, Ritvars Kārkliņš, Lauris Vīgants).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *