Svētdien Smiltenē sāksies Latvijas ziemas autosprinta čempionāts

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Rolands Bobulis (go4speed.lv)

Svētdien,12. decembrī Smiltenē „Tepera” trasē ar „Vidzemes reģiona ziemas kausa izcīņas” pirmo posmu sāksies Latvijas ziemas autosprinta čempionāts. Meistarsacīkšu medaļas tiks izcīnītas trīs ieskaites klasēs, dalot automašīnas pēc piedziņas tipa. Šajās sacensībās ar savu ielas automašīnu var piedalīties jebkurš brauktgribētājs.

Tikai pirms dažām dienām Saulkrastos, „Minhauzena Undā” aizvadīta Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standarta Automobiļu komisijas (SAK) 2010. gada sezonas laureātu apbalvošana, bet jau šo svētdien, 12. decembrī Smiltenē „Tepera” trasē sāksies jaunā sezona. Pirmo reizi ziemas autosprinta čempionāts risināsies pēc reģionu principa, kas dalībniekiem ļaus ievērojami samazināt ceļa izdevumus. Noteikti trīs reģioni – Kurzeme, Vidzeme un Centrs. Vidzemē čempionāta posmi notiks „Vidzemes reģiona ziemas kausa” ietvaros, Kurzemē „KTSK ziemas kausa izcīņas” ietvaros, bet Centrā „SK 333 ziemas kausa” ietvaros. Katrā reģionā tiks aizvadīti četri čempionāta posmi, no kuriem ieskaitē vērtēs trīs labākos. Dalībnieks var startēt jebkurā reģionā, kaut vai visos trīs, bet ieskaitē tiks vērtēti tikai viena reģiona ietvaros gūtie punkti. 5. martā paredzēts fināla posms (trase tiks paziņota vēlāk), kurā pulcēsies visu reģionu braucēji. Finālā risināsies četri braucieni, trīs no tiem vērtēs kopvērtējumā. Finālā gūtajiem punktiem būs dubulta vērtība, salīdzinājumā ar reģionu cīņām. Turklāt finālā punktus varēs gūt tikai tie braucēji, kuri būs startējuši vismaz trīs viena reģiona posmos. Piemēram, uzvarot trīs reģiona posmos sportists pēc jaunās punktu tabulas var iegūt 39 punktus, bet trīs uzvarēti fināla braucieni dos 78 punktus.

Nedaudz mainīts dalījums ieskaites grupās. Priekšas piedziņas klases (FWD) vietā izveidota jauna grupa – 2WD, kurā kopā ar priekšas piedziņas automašīnām startēs aizmugures piedziņas spēkrati ar aizmugurē novietotu dzinēju („Toyota MR-2″, „Pontiac Fierro” u.c.). Savukārt aizmugures piedziņas klasē (RWD) piedalīsies tikai automobiļi ar priekšā novietotu dzinēju. Pilnpiedziņas klase (4WD) palikusi bez izmaiņām – kopā startēs gan turbo automašīnas, gan ar atmosfēriskajiem dzinējiem aprīkoti spēkrati. Sacensībās ar savu standarta ielas automašīnu var piedalīties jebkurš brauktgribētājs. Startēt drīkst arī ar rallijam vai rallijsprintam sagatavotām sporta automašīnām. Ziemas autosprinta sacensības ir lieliska iespēja ikvienam pilnveidot savu automašīnas vadīšanas meistarību.

Izmaiņas skārušas arī riepas. Līdz šim bija atļautas jebkādas bezradžu riepas, arī sportam un slēgtām trasēm paredzētās. Šosezon Vidzemes un Centra reģionā, kā arī finālā atļautas tikai Ceļu satiksmes noteikumiem atbilstošas bezradžu riepas, izņemot riepas ar sporta protektora vai gumijas sastāva pazīmēm (strīdus gadījumā lēmumu pieņems tehniskais komisārs). Savukārt Kurzemes reģionā atļauta arī populārās Krievijā ražotās sporta riepas „Niišpa” izmantošana. Šādi ierobežojumi būtiski palielinās jauno braucēju un iesācēju izredzes uz labu rezultātu, jo rezultātu atšķirība uz riepu rēķina vairs nebūs tik liela. Protams, tiem, kas nopietni vēlēsies cīnīties par augstākajām vietām, būs jāiegādājas labāko ražotāju riepas. Taču iepriekšējās sezonas dažādās kausa izcīņu sacensībās pierādīja, ka reizēm ir tādi specifiski laika apstākļi, kad labus rezultātus var sasniegt arī ar atjaunotu riepu par tikai 20 latiem gabalā.

Kā pirmie čempionātu uzsāks Vidzemes reģiona braucēji – pirmais posms paredzēts jau šo svētdien, 12. decembrī Smiltenē „Tepera” sporta kompleksā. Dalībnieku reģistrācija no plkst. 8 līdz 9.45, bet starts pl. 10. Ledus un sniega klātajā trasē braucējiem būs jāveic trīs braucieni. Diemžēl rīkotājiem, sastādot kalendārus, nav izdevies izvairīties no posmu pārklāšanās. Tā gan Kurzemes, gan Centra reģionā cīņas iecerēts uzsākt 26. decembrī. Tomēr, ņemot vērā, ka no četriem posmiem ieskaitē vērtēs tikai trīs, aktīvākajiem dalībniekiem ir iespējams apmeklēt visu reģionu sacensības, katrā gūstot pilnu ieskaiti un pēc tam doties uz finālu ar pēc iespējas lielāku punktu summu. Dalības maksa visos reģionu posmos tikai 15 lati. Lai braucējs saņemtu čempionāta punktus, viņam jāiegādājas LAF SAK ziemas autosprinta licence, kas maksās 40 latus (arī decembra posmos jau nepieciešama jaunā, 2011. gada licence). Būtiski, ka no 2011. gada sezonas par LAF biedriem varēs būt tikai juridiskas personas, pamatā klubi. Iestāšanos klubā un licences noformēšanu varēs nokārtot uz vietas sacensību norises vietā. Lai nezaudētu vērtīgus ieskaites punktus, dalībniekiem ir būtiski jau pirms pirmā posmā iegādāties licenci. Tie, kas tomēr vēl nejutīsies gatavi iesaistīties čempionātā, varēs gūt ieskaites punktus kausa izcīņas vērtējumā.

Visa informācija par Latvijas ziemas autosprinta čempionātu pieejama www.laf.lv, www.motorsport.lv, www.333.lv, www.autosport.lv.

Latvijas 2011. gada ziemas autosprinta čempionāta kalendārs

Kurzemes reģions*

 1. 26. decembris
 2. 16. janvāris
 3. 22. janvāris
 4. 5. februāris
 5. 19. februāris

Vidzemes reģions**

 1. 12. decembris
 2. 26. decembris
 3. 9. janvāris
 4. 23. janvāris

Centra reģions**

 1. 26. decembris
 2. 15. janvāris
 3. 5. februāris
 4. 20. februāris

Fināls

 1. 5. marts

*Kurzemes reģionā no pieciem kalendārā minētajiem posmiem tikai četri būs ar čempionāta statusu. Sekot informācijai papildus nolikumos.

** Vidzemes reģionā un Centra reģionā iespējamas izmaiņas kalendārā atkarībā no laika apstākļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *