Sniegā un salā Druvas lidlaukā aizvadītas ziemas treniņsacīkstes

Vecgada priekšpēdējās dienas vakarā, 30. decembrī Druvas lidlaukā, Saldū biedrība “EVE autosports” rīkoja treniņsacensības ielas un sporta automašīnām. Ātras braukšanas cienītājiem tā bija laba izdevība izbaudīt īstus ziemas priekus, jo sacīkšu dienas pievakarē trasi klāja sniegs.

Temperatūra bija nokritusies līdz vairāk nekā -10 grādu atzīmei, taču aukstums netraucēja autosporta entuziastiem doties trasē, lai parādītu savu varēšanu pie auto stūres. Uzdevums bija uzrādīt pēc iespējas ātrāku apļa laiku, pēc kuriem tad arī tika noskaidroti uzvarētāji dažādās klasēs.

2WD Open ieskaitē ar rezultātu 1:03.884 pārliecinoši uzvarēja Gatis Dreibe (BMW), kurš par 5.1 sekundi apsteidza Aivaru Krastiņu (BMW). Tikmēr trešo vietu izcīnīja Jānis Joksts (Mazda), uzvarētājam piekāpjoties par 7.6 sekundēm.

Krietni sīvākas cīņas 4WD klasē, kur Arturs Padrevics (1:04.241, BMW) tikai par 0.3 sekundēm uzveica Daini Rasu (Subaru). Nepilnas 0.4 sekundes Padrevicam zaudēja un trešo vietu izcīnīja Toms Anevics (Subaru).

4WD Open klasē tikmēr bija vien divi dalībnieku, no kuriem ātrākais izrādījās Gints Šteinbergs (Subaru), sasniedzot laiku 1:02.003.

Starp Dāmām Druvas lidlaukā pirmo vietu ieguva Santa Vaičkus (1:18.278, Audi). Otrajā vietā ierindojās Agnese Pirktiņa (BMW), trešo vietu izcīnīja Laura Volkonovska (Volkswagen). Pirktiņa uzvarētājai zaudēja 1.5 sekundes, Volkonovska – 1.7 sekundes.

Sandis Krekovskis (1:08.562, Honda) palika nepārspēts FWD ieskaitē, kur 2 sekundes viņam zaudēja Helmuts B. (Volkswagen), bet 2.3 sekundes atpalika Miks Ķenavs (Honda).

Visplašāk bija pārstāvēta RWD ieskaite, kur uz starta stājās 21 dalībnieks, absolūtais vairākums ar BMW markas spēkratiem. Par uzvarētāju kļuva Kristaps Sirmais (1:10.125, BMW), par 1.3 sekundēm uzveicot Aivaru Krastiņu (BMW), bet par 2.6 sekundēm pārspējot Gvido Rozenblūmu (BMW).