Pārsteigumi rallijreidā – uzvar Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters

Info: Iveta Kaminska
Foto: AutoEuro

Sestdien un svētdien, rallija „Sarma 2008″ ietvaros Gulbenes pusē notika Latvijas rallijreidu čempionāta 1. posms. Sen nebija piedzīvots, ka uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīna kāda no N1 klases ekipāžām. Absolūti un N1 klasē finišu visātrāk sasniedza Raivja Zeltiņa/ Mārtiņa Tūtera ekipāža, par minūti un 19 sekundēm pārspējot Alda Vilcāna/ Jāņa Zeltiņa („RE Autoklubs”) ekipāžu. Trešie, zaudējot uzvarētājiem piecas minūtes un 19 sekundes – Jānis Auziņš/ Kristīne Tūmiņa (SK „Rugāji”). Jāpiemin, ka visas godalgoto vietu ekipāžas startēja ar Mitsubishi Pajero automobiļiem.

Labākā T1 klases ekipāža pārsteidzoši izrādījās Emīls Jakrins/ Mārtiņš Priede, kas startēja ar mazo un ņipro automašīnu Fiat Panda un par 27 sekundēm pārspēja favorītus Jāni Nagli/ Jāni Nagli junioru („RE Autoklubs”, Mitsubishi Pajero). Trešajā vietā šajā klasē Andris Ozols/ Uģis Rēķis, kuri vienīgie visā rallijā brauca ar Krievijā ražotu automobili VAZ 21214. Viņu uzrādītais laiks bija par 12 minūtēm un 41 sekundi sliktāks kā T1 klases līderiem.

Ja pirmajā sacensību dienā N1 klasē galvenā cīņa bija starp ekipāžām Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters un rallija pieredzi guvušo ekipāžu Aldis Vilcāns/ Jānis Zeltiņš, kur pirmajos divos ātrumposmos ātrāks bija Aldis, bet atlikušajos piecos Raivis, tad otrajā dienā Aldis bija ļoti ātrs un visos ātrumposmos uzrādīja absolūti labāko laiku. Tā kā ekipāža Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters pirmajā dienā bija nodrošinājušies ar divu minūšu un 20 sekunžu lielu handikapu un otrās dienas sešos ātrumposmos nepieļāva rupjas kļūdas, tad Vilcānam, samazinot atstarpi par vienu minūti un vienu sekundi, tomēr neizdevās svinēt uzvaru.

Tikai divos ātrumposmos abu cīņā iejaucās N1 klases ekipāža Vladislavs Bergmanis/ Dmitrijs Savickis, kas uzrādīja labāko laiku nakts otrajā specializētajā apvidus automašīnu posmā, un pirmajā ātrumposmā vienādi ātru laiku spēja uzrādīt T1 klases ekipāža Jānis Āzis/ Ainars Princis.

N1 klases trešās vietas ieguvēji ekipāža Jānis Auziņš/ Kristīne Tūmiņa brauca stabili, lieki neriskējot, jo no tālākiem sekotājiem viņi bija paspējuši ievērojami atrauties un izcīnīt godalgu viņiem nepatraucēja arī nelielās problēmas ar pusasi.

T1 klasē sacensības sparīgi uzsāka ekipāža Jānis Āzis/ Ainars Princis (OSCar), pirmajos četros ātrumposmos uzrādot labāko laiku savā klasē. Dienas pēdējā rallija ātrumposmā viņu izvelētais ātrums izrādījās par ātru un gadījās kļūme, rezultātā – vāks. Lai gan sākumā pirmā doma bija par izstāšanos, ekipāža prata mobilizēties un otrajā dienā savā klasē piecus ātrumposmus pat veica visātrāk. Otru iespējamo līdera ekipāžu T1 grupā Jānis Naglis/ Jānis Naglis juniors kļūme piemeklēja sestdien, kad veicot pirmo nakts posmu, viņu automobilim mežā pazuda elektrība. Līdz ar to tika zaudētas aptuveni sešas minūtes defekta novēršanai. Veicot atlikušos posmus, Nagļu ekipāžai pietrūka 27 sekundes līdz šo sacensību līderiem T1 klasē ekipāžu Emīls Jakrins/ Mārtiņš Priede, kuri, braucot ar Fiat Panda, trijos ātrumposmos pat izrādījās ātrāki. Tā kā nedēļas nogalē Jānis Naglis nolēmis startēt Krievijas čempionāta 1. posmā, sacensībās starptautiskā baja “Severnij Ļes”, doma par mašīnas taupīšanu iespējams atstāja iespaidu uz viņa rezultātu, pie tam arī Jānim Naglim junioram šīs bija pirmās sacensības rallija trasē kā stūrmanim.

No rallijreidā startējošām 14 ekipāžām finišu nesasniedza tikai viens automobilis – Ivans Bergmanis/ Aivars Šilabrits, kuriem pēc astotā rallija ātrumposma radās problēma ar sajūgu un tādēļ nācās izstāties.

Jāpiebilst, ka 4 x 4 gada sapulcē tika pieņemt lēmums, ka rallija ātrumposmus ekipāžas veic pēc leģendas, iepriekš nepierakstot un neiepazīstoties ar trasi, atšķirīgi no rallija braucējiem. Šobrīd komisija ir nolēmusi šo jautājumu pārskatīt.

4 x 4 komisija saka lielu paldies rallija komisijai un organizētajiem par labām sacensībām.

Nākošais Latvijas rallijreidu čempionāta 2.posms, 17. – 18. maijs “Talsi”.

Latvijas rallijreidu čempionāta 1. posms
Absolūtā ieskaite
1. Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters (N1) 2.09:54
2. Aldis Vilcāns/ Jānis Zeltiņš („RE Autoklubs”, N1) 2:11,13
3. Jānis Auziņš/ Kristīne Tūmiņa (SK „Rugāji”, N1) 2:15,13
4. Emīls Jakrins/ Mārtiņš Priede (T1) 2:17,09
5. Jānis Naglis/Jānis Naglis („RE Autoklubs”, T1) 2:17,36
6. Vladislavs Bergmanis/ Dmitrijs Savickis (N1) 2:17,40

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *