Latvijas čempionāts rallija – reidā pirmais posms nedēļas nogalē Gulbenē – rallijs Sarma 2008

Info: Iveta Kaminska
Foto: AutoEuro

16. un 17. februārī Gulbenes rajona ceļos startē „LMT Latvijas rallija čempionāta” pirmais posms – rallijs „Sarma 2008″.

Lai izmantotu iespēju braukt ziemas apstākļos, 4 x 4 komisija pieņēma lēmumu tā ietvaros organizēt Latvijas čempionāta rallija – reidā pirmo posmu.

Sportistu ekipāžas startēs divās klasēs T1, N1 un papildus šogad tiek dota iespēja sacensībās piedalīties arī braukt gribētājiem ar standarta automašīnām. Braukšanas nosacījumi apvidus automašīnām gan ir citi salīdzinājumā ar rallija braucējiem, jo braukšana notiks pēc leģendas nevis pēc sportistu iepriekš uzrakstītās stenogrammas.

T1 grupā galvenā cīņa paredzama starp ekipāžām Jānis Naglis/ Jānis Naglis juniors un Jānis Āzis/ Ainars Princis. Pēc ilgāka pārtraukuma 4 x 4 kustībā atgriezies atraktīvais braucējs Andris Ozols, kas skatītājiem bieži vien sagādā neaizmirstamus mirkļus. Cerams, ka šogad viņš startēs visos posmos un viņa galvenie konkurenti iespējams būs ekipāža Emīls Jakrins/ Mārtiņš Priede, kuri pagājušajā gadā sevi pieteica braucot ar ņipro automobili Fiat Panda.

N1 grupā konkurentu cīņa kā ierasts pēdējos gados ir ļoti sīva, kur visas ekipāžas startē ar automašīnām Mitsubishi Pajero. Galvenie favorīti varētu būt ekipāža Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters, kas pēdējos divos gados sevi parādījuši kā ļoti ātrus un veiklus braucējus. Arī ekipāža Vladislavs Bergmanis/ Dmitrijs Savickis pagājušajā sezonā saviem pretiniekiem lika trūkties ne vienu vien reizi un sezonas noslēguma pēdējā posmā negaidīti spēja pakāpties uz trešo vietu kopvērtējumā, apsteidzot kādreizējo rallija braucēju Aldi Vilcānu. Lai gan Aldis ir ļoti ātrs braucējs, līdz šim viņu vienmēr piemeklējušas kādas ķibeles. To, ka ar Aldi ir jārēķinās un viņš var būt viens no līderiem N1 grupā, zina katrs sportists. Protams, vieni no galvenajiem līderiem šajā grupā ir pagājušā gada čempioni ekipāža Guntars Laugalis/ Māris Deklaus, kaut gan Guntaram braukt rallija reidos ne sevišķi patīk. Viņa iemīļotais sporta veids ir rallija karuselis, kur šogad Latvijas čempionāts gan izpaliek. Pārsteigumus sagādāt var arī Normunds Sproģis, kas šogad no standarta automašīnu klases pārnācis uz N1 klasi, kā arī nesenais čempions Jānis Auziņš, kuru pēdējā laikā gan vienmēr pieviļ tehnika.

Šogad komisija ir nolēmusi lielu uzmanību pievērst braucējiem ar standarta automašīnām, tāpēc sestdien, “Sarma 2008” viņi ir jo īpaši gaidīti. Trase vīsies gan pa grants ceļiem, gan mežā pa pauguraināku un apvidus automašīnām piemērotāku vidi. Apvidus automašīnu grupas standarta automašīnas starta laiks ir sestdien, 16.februārī plkst. 19:00, bet svētdien, braucēji varēs atpūsties un vērot rallija un 4 x 4 sportistu prasmi, kuriem sacensības vēl turpināsies. Standarta automašīnu klases braucēju trases kopējais garums – 152,03 km, kur speciālo posmu skaits būs divi un to kopējais garums – 98,42 km. Trase būs jāveic uz regularitāti, tas nozīmē, ka tiks noteikts vidējais ātrums, bet, protams, ka katrs braucējs var izvēlēties sev drošāko ātrumu. Vienīgais nosacījums ir jābūt veselības apdrošināšanai un autosporta ķiverei braucēju drošībai. Lai pašiem labāk veiktos trasē ir ieteicams papildus apgaismojums, jo trasē būs jādodasvakara pusē. Braucējiem, kuri vēl nav pieteikušies, ir iespēja to izdarīt (informācija www.autorally.lv) Pieteikumu pieņemšanas laiks ir līdz piektdienai, 15. februārim plkst. 12. Pieteikumus jāsūta fax – 67551465 līdz plkst. 17. Visām ekipāžām ierodoties uz tehnisko pārbaudiir jābūt līdziaizpildītai tehniskās komisijas drošības aprīkojuma veidlapai.

Apvidus automašīnas visos apļos startēs aiz A,N,L, R, S grupu automašīnām ar intervālu kādu noteiks Komisāri, bet ne lielāku par 3 minūtēm aiz pēdējās startējošās automašīnas ideālā laika. Tiekamies “Sarmā”!

2008.gada LR apvidus rallija – reida čempionāta kalendārs
1.posms 16.- 17. februāris “Sarma”, Gulbenē
2.posms, 17. – 18. maijs “Talsi”, Talsos
3.posms, 5. aprīlis vai 14. – 15.jūnijs “Sēlija Super 2008”, Viesītē(iespējams rezerves datums)
4.posms, 23. – 24. augusts “Latviana Baja”, Madonā (iespējams rezerves datums)
5.posms, 18. – 19. oktobris “Mustangs 2008”, Skrundā

Kalendārā 3. un 4. posmam ir iespējamas datumu korekcijas, kas ir atkarīgi no Pasaules kausu posmu datumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *