Rallijreida Latvian Baja 2008 rīkošana tiek pārcelta uz jūliju

Info: Starptautiskā rallijreida “Latvian Baja”, preses dienesta vadītājs Ainārs Zariņš

Līdz ar to, ka pavisam nesen tika mainīts “FIA World Cup for Cross Country Rallies 2008” otrā posma “Rally Vodafone Transiberico” norises laiks, pārceļot šīs sacensības uz 20.-25. maiju, par korekcijām plānos spiesti paziņot arī starptautiskā rallijreida “Latvian Baja 2008” rīkotāji. Ņemot vērā, ka dalību “Rally Vodafone Transiberico” jau iepriekš bija ieplānojuši virkne vadošo Latvijas braucēju, kā arī potenciālie “Latvian Baja” viessportisti no ārzemēm, ir pieņemts lēmums starptautisko rallijreidu Latvijā pārcelt uz 19.-20. jūliju.

Aizvadītā gada nogalē, ņemot vērā gan FIA kausu izcīņas sērijas, gan citu lielāko starptautisko sacensību un arī kaimiņvalstu nacionālo čempionātu kalendārus, “Latvian Baja 2008”, tika ieplānota uz 14.-15. jūniju. Taču sajukums un pārgrupēšanās, ko izsauca “Dakar 2008” skandalozā atcelšana, “Latvian Baja” rīkošanu šā gada janvāra beigās lika pārcelt uz 24.-25. maiju. Diemžēl nesenais lēmums par “FIA World Cup” posma pārcelšanu uz maija beigām, “Latvian Baja” rīkotājus nostāda neveiklā situācijā, spiežot īsā laikā jau otrreiz paziņot par savu sacensību norises laika maiņu.

“Latvian Baja” rīkotāji tomēr cer, ka gan pašmāju, gan potenciālie ārvalstu interesenti sapratīs šāda soļa nepieciešamību, kā arī izpratīs to, ka tas saistīts ar lielo apvidus ralliju starptautisko sacensību rīkotāju starpā sākušos nesaudzīgo cīņu par ietekmes sfērām, ko korekti un stingri, šķiet, nespēj noregulēt pat FIA.

Starptautiskais rallijreids “Latvian Baja” šogad svinēs piecu gadu pastāvēšanas jubileju, un aizvadītajās sezonās šīs sacensības ir piesaistījušas dalībniekus gan no tuvējām kaimiņvalstīm, gan tālākām Austrumeiropas un pat Rietumeiropas valstīm. Šogad sacensības ieplānots aizvadīt kompaktākā formātā. Tas nozīmē, ka agrāko trīs dienu vietā tās notiks divās dienās. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, īsāks būs arī kopējais sacensību maršruts, taču distance saglabā “Latvian Baja” tradicionālo ceļu segumu un ainavu dažādību, kas ir Latvijas starptautiskā rallijreida firmas zīme.

Sacensību nolikums un maršruta karte ir publicēta rallijreida oficiālajā interneta mājas lapā www.latvianbaja.lv, un dalībnieku pieteikumu pieņemšana tiek uzsākta no 15. marta.

Spēkā paliek arī iepriekš izsludinātā Kausa izcīņa motosportistiem Latvijas rallijreidu čempionāta ietvaros. Tajā iekļauti trīs rallijreidi – starptautiskās sacensības “Latvian Baja 2008” 19.-20. jūlijā, rallijreids “Sēlija Super” 23. augustā un rallijreids “Mustangs” 18. – 19. oktobrī. Kausa izcīņā atsevišķa ieskaite būs motociklu un kvadraciklu konkurencē. Uzvarētāji šajās grupās tiks godalgoti gan katrā rallijredā, gan kausa izcīņas kopvērtējumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *