Modernajā Rasilas trasē aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms

Foto: Toms Paipals

Vakar, 18. jūnijā, Igaunijas Rasilas rallijkrosa trasē norisinājās Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta trešais posms. Sacīkstē uz starta 70 piloti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, startējot septiņās ieskaites klasēs. Rasilas trase ir jaunākā Igaunijā, cīņās tika pārbaudītas braucēju iemaņas uz kombinētā asfalta un betona seguma.

Kā ierasts, čempionāta dalībnieki sacensību dienā aizvadīja laika kontroles braucienu, trīs kvalifikācijas braucienus, pēdējās iespējas braucienus un lielo finālu, kurā noskaidrojām labākos trešajā sezonas posmā.

Jaunāko rallijkrosa braucēju klase Yaris CUP turpina savu attīstību. Posmā dalību pieteica 14 braucēji. Dienas gaitā pārliecinošu sniegumu uzrādīja lietuvietis Kernius Sulinksas, spēcīgu konkurenci sagādājot līdzšinējam līderim Linardam Jasonam. Fināla braucienā Sulinskas noturēja savu līderpozīciju, otrais vietējais sportists, igaunis, Alberts Ako Koks, bet pjedestālu noslēdza Linards Jasons.

LADA RX klasē septiņi dalībnieki, mazāk kā ierasts, bet uz starta tie, kuriem ir svarīgi kopvērtējuma punkti cīņā par čempionāta medaļām. Laika kontroles braucienā un kvalifikācijās pirmo pozīciju dalīja Niks Mežiņš un Mārtiņš Muraška, abi sportisti uzrādīja labu sniegumu, kas norādīja uz to, ka finālā šie varētu būt favorīti. Fināla braucienā īsi pēc starta līnijas par pirmo un otro vietu cīņu uzsāka Mežiņš un Muraška, bet aiz viņiem asas cīņas par trešo pozīciju. Šajā posmā uzvaru svinēja Mārtiņš Muraška, otrais Niks Mežiņš, bet trešo vietu izcīnīja Viktors Ellers, kurš brauciena pirmos trīs apļus noslēdza piektajā pozīcijā, sportists spēja apsteigt priekšā esošos konkurentus un sasniegt trešo vietu posmā.

Xtreme bagiju klasē divi latvieši – Elvijs Zaķītis un Bruno Blumbergs, uz starta vēl divi igauņi, Kristo Kuts un Tēts Vare. Igauņu sportistiem mājas trasē veiksmīga diena, pārliecinoša diena un uzvara Tētam Varem, otrais Kristo Kuts, bet trešo vietu ieņēma Elvijs Zaķītis.

Super 1600 klasē seši dalībnieki, no kuriem divi Latvijas braucēji – Mārtiņš Spīķis un Uģis Traubergs, sarakstā viens Igaunijas pārstāvis un trīs spēcīgi lietuvieši. Savu trešo uzvaru trijos šīs sezonas posmos svinēja lietuvietis Ritis Gurklis, kurš šķietami virzās sezonas titula virzienā. Ātrs dienas gaitā bija arī Gurkļa lietuviešu kolēģis Audrius Kraga, kā arī latvietis Mārtiņš Spīķis, Jāpiemin, ka visi iepriekš minētie braucēji sacenšas ar Eiropas līmeņa 1600 klases automašīnām. Šie sportisti fināla braucienā pārliecinošā vadībā, sadalot goda pjedestālu sekojoši, pirmais Gurlis, otrais Kragas, bet trešais Spīķis.

Super 2000 klasē cīņas starp 13 dalībniekiem, no kuriem lielākā daļa ļatvieši – desmit. Lai gan dienas gaitā nācās saskarties ar tehniskām problēmām un izstāšanos trešajā kvalifikācijā, kaujinieciski noskaņota cīņās finālā devās Maija Stakena, kura svinēja savu pirmo uzvaru šajā sezonā. Otro pozīciju izcīnīja Ivo Gabrāns, bet trešais Oskars Safonovs, sasniedzot savu pirmo pjedestālu.

Populārajā BMW RX 3000 klasē 18 spēcīgi konkurenti. Šajā klasē spraigākās un tuvākās cīņas par pjedestālu, katrs sportists iet uz pilnu banku. Jāpiemin, ka pirmajos divos posmos uzvaru svinēja divi dažādi sportisti, tādējādi liekot noprast, ka trešais posms varētu nebūt izņēmums – finālā braucienā tika noskaidrots trešais šīs klases uzvarētājs šajā sezonā.

Dienas gaitā vadībā bija lietuvietis Lukas Sidabras, bet trešā kvalifikācija diemžēl neizdevusies un fināla braucienā pazaudēta galvenā starta pozīcija. Labs starts izdevās Kasparam Fricsonam un Kristapam Kronbergam, Lukas Sidabras pēc pirmā līkuma trešais, bet aiz viņiem sīvas cīņas par atlikušajām pozīcijām. Raivim Galviņam laba džokera apļa stratēģija, viņam izdodas apsteigt lietuvieti Sidabras un iegūt trešo pozīciju fināla braucienā. Uzvara Kasparam Fricsonam, bet otrais Kristaps Kronbergs.

Jaudīgākajā, Supercar, klasē seši braucēji – četri latvieši un divi igauņu sportisti. Interesanti, bet starp šiem ātrajiem spēkratiem, dalību pieteica arī Ivo Gabrāns ar savu SUPER 2000 klases automašīnu. Nepārspēts trešajā posmā Edijs Ošs, kurš šobrīd ir sezonas līderis. Otro vietu spēja nodrošināt Mārcis Martinovs, bet negaidīti – trešais Ivo Gabrāns, atstājot aiz sevis trīs spēcīgus Supercar klases braucējus.

Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 2023. gada sezonas turpinājums, ceturtais posms, Lietuvā, Vilkiču trasē, 9. jūlijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *