Jānis Baumanis Zviedrijas dubļos ‘Euro RX’ posmā ieņem piekto vietu

Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

Ar izcīnītu piekto vietu finālā Eiropas rallijkrosa čempionāta posmu Zviedrijā noslēdzis Jānis Baumanis. Tikmēr turpat Hēljesas trasē notikušajā pasaules čempionāta posmā kārtējo uzvaru sasniedza Johans Kristofersons.

Kvalifikācijas braucienos “RX Team Latvia” pilots Jānis Baumanis bija otrais, divpadsmitais, piektais un desmitais, kas uz pusfinālu viņam ļāva doties ar sesto rezultātu. Latviešu autosportists startēja otrajā pusfinālā, kur ieņēma trešo vietu aiz Antona Marklunda un Ulrika Linnemana. Pirmajā pusfinālā uzvarēja Robins Larsons, aiz sevis atstājot Sivertu Svardalu un Patriku O’Donovanu.

“Euro RX” finālā Baumanis dubļainajā trasē finišēja piektais. Uzvaru guva O’Donovans, bet aiz viņa palika Larsonu un Linnemanu. Šo trīs pilotu rīcība tiek izmeklēta saistībā ar sadursmi. Priekšā Baumanim finišēja Marklunds, pārspējot sāncensi par 0.7 sekundēm, bet pagājušā posma uzvarētājs Svardals palika sestais.

Pēc šī posma Baumanis kopvērtējumā zaudējis vēl vienu vietu un atkāpies uz ceturto pozīciju. Jaunais līderis ir Marklunds, uz otro vietu pacēlies O’Donovans, bet Enco Idem šis posms tik veiksmīgs nebija, un viņš no pirmās vietas nokritis uz trešo. Baumanis konkurentam zaudē tikai punktu, bet arī līderis nav tālu – tikai sešu punktu atstatumā, līdz ar ko cīņā par titulu vēl nekas nav zaudēts.

“Fināls ļoti dubļainā trasē ar ierobežotu redzamību,” stāsta Jānis Baumanis. “Zinājām, ka startēt no pēdējās rindas nebūs viegli. Mums noteikti bija ātrums, bet diemžēl nebija iespējas apdzīt Marklundu, tāpēc šodien izcīnīta piektā vieta. Vēl atlikuši divi posmi un cīņa par titulu ir atklāta. Paldies visiem par atbalstu šajā nedēļas nogalē!”

“World RX” ieskaitē kārtējā dominējošā nedēļas nogale Johanam Kristofersonam. Zviedru pilots uzvarēja visos kvalifikācijas braucienos, tāpat arī pirmajā pusfinālā. Izšķirošajā cīņā “Volkswagen Dealerteam Bauhaus” komanas pārstāvis atkal guva uzvaru, kas viņam ir trešā aizvadītajos trīs posmos. Aiz Kristofersona finālā palika Timijs Hansens, zaudējot četras sekundes, tālāk finišēja Ole Kristians Veibijs. Aiz “Top 3” ierindojās Kevins Hansens, Timo Šaiders un Gerlēns Šišerī. Soli aiz fināla palika tādi spēcīgi piloti kā Niklass Gronholms un Sebastjēns Lēbs.

Pilni rezultāti >>

Eiropas čempionāta dalībniekiem nākamais posms 5. un 6. augustā Beļģijā, bet pasaules čempionāt braucējiem – 22. un 23. jūlijā Apvienotajā Karalistē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *