Baumanim piešķir strīdīgi vērtējamu sodu un liedz ‘Euro RX1’ finālu Norvēģijā

Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

“RX Team Latvia” komandas braucējs Jānis Baumanis svētdien Norvēģijā izcīnīja vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta trešā posma finālā, tomēr pielaists izšķirošajai sacīkstei netika, jo tiesneši viņam piešķīra strīdīgi vērtējamu sodu. Uzvarēja Siverts Svardals. Pasaules čempionāta ieskaitē kārtējo uzvaru tikmēr sasniedza Johans Kristofersons.

Sestdien “Euro RX1” klases braucēji aizvadīja pirmās trīs kvalifikācijas. Tajās Baumanis ierindojās otrajā, sestajā un ceturtajā vietā. Otrajā braucienā viņam tika piemērots piecu sekunžu sods par agresīvu manevru. Svētdien ceturtajā kvalifikācijā cīņa par uzvaru izpalika dēļ turbīnas defekta. Kvalifikācijas sacensību daļu latviešu pilots līdz ar ko noslēdza sestajā pozīcijā.

Savā pusfinālā Baumanis aizcīnījās līdz otrajai vietai, zaudējot tikai Patrikam O’Donovanam, bet aiz sevis atstājot Sivertu Svardalu. Diemžēl vienā no epizodēm tiesneši atkal saskatīja Baumaņa rīcībā pārkāpumu un piešķīra viņam desmit sekunžu sodu, kas gan bija ļoti strīdīgs lēmums. Iznākumā sportists palika piektais un fināls viņam tika liegts. Otrajā pusfinālā uzvarēja Antons Marklunds, aiz sevis atstājot Enco Idi un Tamasu Karai.

“Euro RX1” finālā uzvarēja Svardals, nosaucot to par “labāko dienu savā dzīvē”. Aiz norvēģu pilota palika Marklunds un Karai, savukārt Ide piedzīvoja izstāšanos.

Sezonas kopvērtējumā Baumanis tagad no pirmās vietas atkāpies uz trešo, bet tikai četrus punktus zaudē jaunajam līderim Idem. Punktu aiz līderpozīcijas ir Marklunds.

Fināla rezultāti:

Kopvērtējums:

Turpat Hellas trasē aizvadīts arī pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms un otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja zviedru braucējs Johans Kristsofersons no “Volkswagen Dealerteam BAUHAUS” vienības. Finālā viņš aiz sevis atstāja Niklasu Gronholmu un Timo Šaideru, kuram tas bija tikai otrais “World RX” posms elektriskajā ērā. Klara Andersone guva ceturto vietu, bet piektās vietas ieguvēju Oli Kristianu Veibiju diskvalificēja par mašīnas neatbilstību noteiktajam svaram. Līdz ar to piekto vietu sasniedza Sebastjēns Lēbs.

“World RX” kopvērtējumā Johansons tagad izveidojis 13 punktu pārsvaru pār Gronholmu, kamēr jau 22 punktus atpaliek Kevins Hansens, kurš šoreiz cīņu noslēdza pusfinālā.

Fināla rezultāti:

Kopvērtējums:

“Euro RX1” dalībnieki nākamo posmu aizvadīs 1. un 2. jūlijā Zviedrijā, Hēljesas trasē, savukārt “World RX” braucējiem nākamās cīņas gaidāmas 22. un 23. jūlijā Apvienotajā Karalistē, Lidenhilas trasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *