Edijs Ošs Somijā startēs ar Gronholma ‘Hyundai i20’ rallijkrosa auto

Foto: Edijs Ošs Motorsport

Atraktīva nedēļas nogale Latvijas rallijkrosa Supercar braucējam Edijam Ošam – viņš sestdien startēs Somijas RX Masters seriāla posmā Kouvolā, bet svētdien plāno būt uz starta Lietuvā, LLRX čempionāta posmā.

Sestdien Ošs dosies cīņā Somijas rallijkrosa seriālā RX Masters. Sacīkstē viņš startēs ar bijušo Niklāsa Gronholma Hyundai i20, kopumā sacīkstei pieteikti 13 dalībnieki.

RX Masters ir četru posmu seriāls, Kouvolas sacīkste būs otrais posms. Cīņa tiek aizvadīta vienā dienā – treniņi, trīs kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem klase tiek sadalīta A-B-C-D… finālos. 1.-4. vieta pēc kvalifikācijas dodas uz A finālu, nākamie uz pārējiem fināliem, no kuriem divi labākie kāpj uz augšu (divi no C uz B, divi no B uz A), rezultātā veidojot A fināla sešu braucēju sastāvu. Kurš uzvar A finālā, tas uzvar posmā.

Pirmajā posmā maijā Supercar klasē startēja 11 dalībnieki, tostarp arī Ošs ar savu Škoda Fabia, gūstot ceturto vietu, pirms tam uzvarot B fināla braucienā.

“Pirmajā sacīkstē mēs vairāki dalībnieki braucām vienas sekundes ietvaros, bet uzvarētājs Kaliokoski gan šķiet netverams – ļoti ātrs,” pirmo posmu komentē Ošs.

Dalībnieku sastāvu pamatā veido Somijas vietējie sportisti, ar nelielu papildinājumu no Baltijas reģiona: bez Oša pirmajā cīņā spēkojās arī Latvijas līdzjutējiem zināmie igauņi Andri Ouns un Valdurs Reinsalu, kuru gan sestdien Kouvolā nebūs.

Edijs sestdien startēs ar iespaidīgo Hyundai i20. Konkrētais auto 2019. gadā būvēts Gronholma GRX komandā. Gronholms ar šo auto startēja pasaules čempionātā 2019. un 2020. gadā, aizvadīja arī 2021. gada pirmo pusi. Vēlāk mašīnā sēdās Stīvs Erpins, lai startētu Nitro Rallycross seriālā. Pērn mašīnu pilotēja Freizers Makkonels, ar panākumiem startējot Nitro Rallycross Eiropas posmos un Eiropas RX1 čempionāta Norvēģijas posmā. Šogad mašīna tiek izmantota Somijas rallijkrosa sacensībās.

RX Masters seriālā pēc Honkajoki un Kouvolas sacīkstes nākamie posmi paredzēti augustā Jalasjērvi un septembrī Hivinkā trasē.

Pēc Kouvolas sacensības Edijs Ošs kāps lidmašīnā, lai paspētu uz svētdienas Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta ceturto posmu Vilkičos. Lietuvā braucējs sēdīsies savā Škoda Fabia, lai turpinātu cīņu par seriāla čempiona titulu. Pašlaik viņš ir čempionāta vadībā.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *