Edijam Ošam otrā vieta Somijas ‘RX Masters’ seriāla posmā Kouvolas trasē

Latvijas rallijkrosa braucējs Edijs Ošs sestdien Somijā, Kouvolas trasē sasniedza otro vietu RX Masters seriāla otrajā posmā. Jāatzīmē latvieša prasme progresēt dienas garumā, katra no sesijām uzlabojot savu rezultātu.

Piektdienas vakara brīvajos treniņos Ošs no 4WD klases 13 dalībniekiem uzrādīja devīto labāko apļa laiku, līderim un posma galvenajam favorītam Jerem Kaliokoski zaudējot 3,2 sekundes. Sestdienas rīta Warm-up treniņā Edijs jau bija ceturtais, no Kaliokoski atpaliekot par 1,4 sekundēm (Kaliokoski ir laba mēraukla, jo pārliecinoši uzvarēja pirmajā RX Masters posmā, kā arī bija vadībā katrā Kouvolas braucienā, kurā startēja).

Ošs savā pirmajā kvalifikācijas braucienā finišēja trešais – jau atkal aiz Kaliokoski, kā arī aiz Jonnes Ollikainena, kurš vēlāk izrādījās principiālākais pretinieks finālā. Pirmajā kvalifikācijas sērijā trīs braucēju grupu kopsummā Edijs guva piekto vietu.

Otrās sērijas savā braucienā Ošs finišēja otrais – miniet, aiz kura: protams, Kaliokoski. Sērijas summā latvietis līdz ar to spēra vēl vienu soli uz augšu, gūstot ceturto vietu. Trešās sērijas braucienā Ošam beidzot nebija jācīnās ar Kaliokoski, kas deva iespēju uzvarēt. Iespēja netika laista garām, finišā pirmā vieta, turpat aiz viņa arī Ollikainens. Sērijas summā vieta.

Kvalifikācija līdz ar šiem rezultātiem noslēgta godam – Ošs trešais aiz Kaliokoski un Ollikainena, kas, savukārt, nozīmēja pārliecinošu iekļūšanu A finālā.

Izšķirošajā braucienā, startējis no otrās rindas, Ošs pēc pirmā apļa nonāca otrajā vietā aiz Kaliokoski. Smagā cīņā latvietis noturēja aiz sevis Ollikainenu, RX Masters Kouvolas posmā sasniedzot otro pozīciju. Šis rezultāts tiek pievienots pirmajā posmā gūtai ceturtajai pozīcijai.

Pēc šīs cīņas Ošs dodas uz lidostu, lai paspētu atgriezties Baltijā. Svētdien Edijam paredzēts starts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta ceturtajā posmā Lietuvas Vilkičos.

“Sacensība laba, tagad jāsteidzas, lai paspētu uz lidmašīnu, jo cīņas nedaudz iekavējās,” steidzīgs ziņo Ošs. “Pirmajā braucienā neizdevās starts, kā rezultātā nedaudz iesprūdu aiz konkurentiem. Otrajā braucienā uznāca lietus, kas atkal man radīja jaunus apstākļus – nezināma mašīna, nezināma situācija. Trešajā braucienā stabila otrā vieta. Prieks par progresu dienas gaitā – ja sākumā Kaliokoski zaudēju divas, trīs sekundes, tad finālā jau varētu turēties ar līderi vienā sekundē. Cīnīties var, viss kārtībā!”

Fināla rezultāti:

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *