Piektdien Haraldam Šlēgelmilham pirmais starts Āzijas GP2!

Info: Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs
Foto: motorsport.com

Piektdien, 25. janvārī Dubajā tiks dots starts Āzijas GP2 čempionāta pirmā posma pirmajam braucienam, kurā uz starta izies arī Latvijas autosportists Haralds Šlēgelmilhs. Haralda Šlēgelmilha debiju tiešraidē varēs vērot arī Latvijā – sacīksti demonstrēs satelīttelevīzijas kanāls „Eurosport 2″.

Piektdien no rīta Āzijas GP2 dalībnieki aizvadīs kvalifikācijas braucienu, kura rezultāti veidos starta laukuma izkārtojumu pirmajam Dubajas posma braucienam. Pirmais brauciens sāksies 12.00 pēc Latvijas laika. Sestdien Āzijas GP2 dalībnieki, arī „Trident Racing” pilots Latvijas braucējs Haralds Šlēgelmilhs, 10.00 aizvadīs čempionāta pirmā posma otro braucienu.

Šīs nedēļas otrdienā un trešdienā Šlēgelmilhs turpat Dubajā aizvadīja pēdējos pirmssezonas izmēģinājumus. Viņš komentēja: „Izmēģinājumu apļu rezultāti nav uzskatāmi par spēku samēru rādītāju, lai arī zināmi favorīti veidojas. Mēģinājām dažādus mašīnu regulējumus, testu noslēgumā veicām sacīkstes simulācijas braucienu ar pilnu degvielas tvertni – demonstrētais sniegums apmierināja gan mani, gan „Trident Racing” komandu. Izmēģinājumos gribēju paveikt vairāk, taču svarīgi, ka izdevās komandas vadībai pierādīt, ka esmu līdzīgā situācijā ar komandas biedru Ho Pinu Tungu. Lai arī viņš ar GP2 mašīnu aizvadījis jau sezonu, bet es – četras dienas, mūsu apļu laiki ir ļoti līdzīgi. Zinu, ka varu sasniegt labus rezultātus!”

Haralda tēvs un menedžeris Vladislavs Šlēgelmilhs saka: „Domāju, ka debija Āzijas GP2 sērijā Haraldam būs ļoti svarīga, jo šajā čempionātā startēs vairāki F-1 komandu testpiloti vai sportisti, kuri jau izmēģinājuši F-1 mašīnas. Tas nozīmē, ka Haraldam būs iespēja salīdzināt savu sniegumu ar pasaules labākajiem jaunajiem braucējiem. Haralda izmēģinājumos demonstrētais sniegums liek domāt, ka viņš ir gatavs rezultātam pirmajā desmitniekā. Protams, ļoti kārdinoša ir pirmā brauciena astotā vieta, jo otrajā braucienā pirmo astoņnieku uz starta izvieto apgrieztā secībā – pirmā brauciena uzvarētājs uz starta astotais, otrās vietas ieguvējs – septītais, un tā tālāk.”

Āzijas GP2 čempionātā paredzēti pieci posmi – desmit braucieni. Uz starta gatavas stāties 13 komandas (26 mašīnas), kuru vidū arī itāļu vienība „Trident Racing” ar pilotiem latvieti Haraldu Šlēgelmilhu un Ķīnas sportistu Ho Pinu Tungu. Divi no posmiem – Malaizijā un Bahreinā – notiks ar F-1 kopīgā nedēļas nogalē. Āzijas GP2 čempionāta sacīkstes tiešraidē un ierakstā demonstrēs „Eurosport 2″.

Āzijas GP2 čempionāta 1. posms – Apvienotie Arābu Emirāti, Dubaja.
„Eurosport 2″ programma

25. janvāris
12.00 – 1. brauciens (tiešraide)
23.15 – 1. brauciens (atkārtojums)

26. janvāris
9.00 – 1. brauciens (atkārtojums)
10.00 – 2. brauciens (tiešraide)
14.15 – 2. brauciens (atkārtojums)
(avots – www.333.lv)

Āzijas GP2 čempionāta kalendārs
25., 26. janvāris, AAE, Dubaja 1. posms
16., 17. februāris, Indonēzija, Sentula 2. posms
22., 23. marts, Malaizija, Sepanga 3. posms (kopā ar F-1)
5., 6. aprīlis, Bahreina4. posms (kopā ar F-1)
11., 12. aprīlis, AAE, Dubaja 5. posms

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *