Haralds Šlēgelmilhs debijā 15. vietā

Info: Viesturs Saukāns,LAF Preses dienesta vadītājs
Foto: motorsport.com

Latvijas autosportists Haralds Šlēgelmilhs Dubajā Āzijas GP2 čempionāta pirmā posma pirmajā braucienā izcīnīja 15. vietu, savā pirmajā sacīkstē ar GP2 klases automašīnu izpildot galvenos uzdevumus – bez kļūdām aizbraukt līdz finišam, apgūstot tehniku un sakrājot pieredzes kilometrus.

Piektdienas rīta brīvajos treniņos „Trident Racing” pilots Šlēgelmilhs uzrādīja 15. rezultātu, taču atzina, ka vēl vienu no paredzētajiem ātrajiem apļiem izbojāja sesijas apturēšana ar sarkanajiem karogiem pēc itāļa Lukas Filipi avārijas. Kvalifikācijā Haralds sasniedza 16. starta vietu. Pilots uzskata, ka rezultāts varēja būt labāks, ja mašīnu nepiemeklētu problēmas ar bremzēm – veikti tikai pieci brīvi apļi, kuru laikā riepas nesasniedza optimālo darba temperatūru.

Sacīksti Šlēgelmilhs aizvadīja stabili. Obligātais boksu apmeklējums, kura laikā tiek mainītas riepas, tika veikts jau sacīkstes pašā sākumā. Brauciens tika veikts bez rupjām kļūdām un, lai arī atsevišķi piloti Haraldu apdzina, salīdzinājumā ar kvalifikāciju iegūta viena pozīcija avāriju un tehniskos defektus piedzīvojušo sportistu vietu krituma rezultātā.

Šlēgelmilha komandas biedrs ķīnietis Ho Pins Tungs sasniedza finišu aiz latvieša – 23. vietā, zaudējot uzvarētājam divus apļus. Uzvaru guva pirmssacīkšu favorīts francūzis Romēns Grožāns. Šlēgelmilhs no uzvarētāja atpalika par minūti un deviņām sekundēm. 14. vietā finišējušais japānis Kamui Kobajaši bija par aptuveni septiņām sekundēm priekšā latvietim, bet 16. pozīciju guvušais brits Stīvens Dželijs bija aptuveni 15 sekundes aiz Haralda.

Pirmā posma otrais brauciens Dubajā notiks sestdien 26. janvārī pl. 11.00 pirmspusdienā pēc Latvijas laika.

Āzijas GP2 čempionāts, 1. posms – AAE, Dubaja
1. brauciens
1. Romēns Grožāns (Francija, ART Grand Prix) 59:25,309
2. Bruno Senna (Brazīlija, iSport International) +12,358
3. Endijs Součeks (Spānija, DPR) +17,347
…15. Haralds Šlēgelmilhs (Latvija, Trident Racing) +1:09,902
…23. Ho Pins Tungs (Ķīna, Trident Racing) +2 apļi

Startēja 26, finišēja 23

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *