Grožāns atkal uzvar, Haralds – 18.vietā

Info; Foto: www.delfi.lv

VakarDubajas trasē norisinājās Āzijas GP sēriju otrais posms, kuru latvietis Haralds Šlēgelmilhs uzsāka no 14.starta pozīcijas, bet finišā izcīnīja 18.vietu. Tostarp par nenoliedzamu šīs nedēļas varoni kļuva Romēns Grožāns, kurš neskatoties uz startu no astotās vietas spēja izcīnīt uzvaru arī sestdienas braucienā.

Grožāns, kas pērn triumfēja Euroseries F3 čempionātā, veica pāris ļoti skaistus apdzīšanas manevrus, tomēr ceļā uz otro uzvaru ART pilots neiztika arī bez nopietnas veiksmes devas. Pirmajā līkumā vadībā izvirzījās Adrians Valles, kurš startēja no piektās vietas, taču spāņa prieki bija īsi – pāris līkumus vēlāk viņam nācās izstāties. Tad vadību uzņēmās Fairušs Fauzijs, kuram sekoja “Meritus” duets Luka Filipi un Hiroki Jošimoto.

Lai aizvāktu starta drudzī cietušās mašīnas, trasē devās drošības auto. Starp cietušajiem bija arī Bruno Senna no “iSport”, kuru pirmajā līkumā no trases izstūma Endijs Součeks (DPR). Jau drošības mašīnas periodā Filipi mašīnai pazuda pārnesumi un viņš izstājās, bet Grožāns tā rezultātā pacēlās jau uz ceturto vietu.

Turpinājumā Grožāns sāka nopietni apdraudēt Jošimoto, tomēr francūzim tas nenācās viegli līdz brīdim, kad trasē no boksu apmeklējuma tieši priekšā japānim atgriezās mūsu Harlds Šlēgelmilhs. Jašimoto nācās izbraukt ārmalā un Grožāns tobrīd jau uz otro vietu. Cīņa par līderpozīciju bija vienkāršāka – malaizietim Fauzijam bija problēmas ar mašīnas regulējumu un viņš izslīdēja pārāk tālu ārmalā 14.līkumā un burtiski uzdāvināt uzvaru Grožānam, kurš šodien kļūdas nepieļāva un pieņēma visas dāvanas. Fauzijs saglabāja otro vietu, bet trešais palika Karuns Čandoks no “iSport”.

Tikmēr Haralda sacīkste iesākās ļoti daudzsološi – jau pirmajā aplī viņš pacēlās uz 10.vietu, bet pēc drošības mašīnas došanās malā apsteidza uzreiz divus sāncenšus un sasniedz ārkārtīgi augsto 8.pozīciju. Taču turpinājumā cīņa par septīto vietu neizvērtās tik veiksmīga un galarezultātā tika sabojāts mašīnas priekšgals un tāpēc nācās doties boksos. No tiem latvietis izbrauca jau kā pēdējais, bet līdz finišam spēja pacelties par divām vietām un finišēt 18.pozīcijā.

Pats Haralds mājas lapā www.333.lv sacīksi komentēja sekojoši: “Starts man sanāca ļoti labs, jo no 14. vietas pakāpos uz 10. Pamazām cīnījos uz augšu, apdzinu 9. un 8. vietā esošo Jelley. Cīnoties par 7. vietu man gadījās situācija, apdzinu D`Ambrosio, kurš taisnes galā ielēca man blakus. Man nekas cits neatlika, kā viņu pieturēt un tai pašā laikā no otras puses spiedās viens cits. Rezultātā, trešajā līkumā es paliku ārmalā un atkritu par četrām vietām. Atkrītot uz zemāku vietu man priekšā bija Bonanomi, kurš jau aizvadījis 2 sezonas “Renault World Series” un kopumā ar formulu brauc jau 8 sezonas. Cīnoties ar viņu nolauzu formulai priekšējo spoileri un man bija jāiebrauc boksos. Boksi man maksāja zaudētu 1 apli, jo izbraucot no boksiem es atrados tieši aiz pirmā piecinieka. Turpināju braukt tādā pašā tempā ar šķībiem riteņiem.”

Bet kāds būtu bijis rezultāts, ja nebūtu šīs liktenīgās avārijas? Haralds atbildēja: “Papētot datu analīzi, es domāju, ka 5. vieta būtu bijusi ļoti reāla.” Atgādinām, ka pirmajā sacīkstē Haralds uzrādīja 5. ātrāko apļa laiku sacīkstē. Ātrāko apļa laiku šajā sacīkstē uzrādīja uzvarētājs Grožāns un viņa rezultāts bija 1:22.453s, ko viņš sasniedza 23.aplī. Jāpiebilst, ka šo sacīksti Dubajā klātienē vēroja arī septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers.

Tikmēr otrs “Trident” pilots Ho Pin Tungs spēja finišēt 10.vietā. Atgādinām, ka nākamās divas sacīkstes Āzijas GP2 čempionātā norisināsies 16. un 17. februārī Sentulas trasē Indonēzijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *