Mareks Štolcermanis pārsteidz Vāciju

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Leipert motorsport

Jelgavnieks Mareks Štolcermanis debitējis „Ford Fiesta Cup” sērijas sacīkstēs Ošerslēbenes trasē Vācijā.

Pateicoties sporta kluba „333″aktivitātēm, Jaunatnes tehnisko sporta veidu centra kartinga instruktoram Štolcermanis, tika atrasta iespēja atkal startēt sacīkstēs. Šoreiz ar „Ford Fiesta” automobili Vācijā. Rudenī viņš devās uz testiem, lai iepazīties ar savu jauno komandu un arī automobili, bet tagad jau demonstrēja savu meistarību sacīkstēs.

Šajā sacīkšu sērijā parasti ir ap trīsdesmit braucēju. Šajās sacīkstēs uz starta gan stājās 22 sportisti. Pārsvarā visi ir vācieši, taču bija arī austrieši, francūzis un arī divi krievi – Aleksandrs Smirnovs un Arkadijs Pavlovskis.

Treniņos Mareka apļa laiki bija, apmēram, nepilnu sekundi lēnāki nekā līderim. Kvalifikācijā Mareks bija trešais, tikai 0,2 sekundes zaudējot līderim. Sacīkstēs starts neizdevās, Mareks atkrita uz ceturto pozīciju un tā arī sasniedza finišu. Šāds rezultāts ļoti pārsteidza vāciešus, jo pirms viņa finišēja divi divkārtējie šīs sērijas uzvarētāji Ralfs Martins un Karstens Zeiferts, kuriem šī ir jau piektā sezona „Ford Fiesta” kausa izcīņā. Arī lielākajai daļai no pārējiem braucējiem šī nav pirmā sezona pie „Fiestu” stūres. Komandas šefs Ingo Leiperts pat zvanījis uz sporta klubu „333″ – kas tas tāds par puisi? Viņš tiešām nekad nav braucis Ošerslēbenē? Ne tikai Ošerslēbenē, bet arī citās Vācijas trasēs viņš nav braucis un arī ar „Ford Fiesta” pirms tam sacīkstēs nav startējis…

Otra brauciena startā pirmais sešinieks startēja apgrieztā secībā, tātad Marekam atkal trešā starta vieta. Startā nesaslēdzās pareizos pārnesumos un palika astotais. Apdzīt nevienu neizdevās un Mareks finišēja astotais, 25 sekundes aiz uzvarētāja, tikai 0,4 sekundes zaudējot septītajai vietai. Pēc diviem braucieniem „Ford Fiesta Cup” kopvērtējumā Mareks ieņem piekto vietu. Nākamais „Ford Fiesta” sērijas posms 7. – 9. jūnijā Nirburgringā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *