Horeliks – Somijas čempionāta līderis

Info: www.jh-motorsport.lv
Foto: www.rata-sm.fi

17. un 18. maijā Ahvenisto trasē Somijā norisinājās šīs valsts autošosejas čempionāta pirmais etaps, pēc kura par līderi salonmašīnu klasē Super Tourning ir ķļuvis Jānis Horeliks.

Somijas čempionāta norises kārtība ir saglabājusies līdzīga kā 2007. gada sezonā. Ir divi ieskaites braucieni – sestdienas sprinta brauciens un svētdienas brauciens ar obligāto pitstopu , kurā ir jānomaina vismaz viena riepa. Mazliet ir pamainījies kvalifikācijas kārtība. Kvalifikācija sastāv no divām 10 minūšu sesijām, pēc kurām tiek noteiktas starta vietas katram braucienam.

Kvalifikācija Horelikam izvērsās neveiksmīga. Kalnainajā Ahvenisto trasē, kur praktiski vienīgā līdzenā vieta ir starta finiša taisne, arī braucot iepriekšējos gadus Horeliks nebija bijis pietiekami konkurētspējīgs. Pirmajā kvalifikācijas daļā viņš spēja uzrādīt piekto labāko apļa laiku, bet otrajā tikai septīto. Labākie apļa laiki abos kvalifikācijas braucienos somam Mikko Eskelinam, kurš startēja šosezon no Zviedrijas STCC čempionāta iegādāto BMW 320si.

Pirmā brauciena starts Horelikam neizdevās. Nesaslēdzās pirmais ātrums un pazaudētas divas pozīcijas. Bet brauciena laikā beidzot Horeliks bija beidzot ieguvis nepieciešamo ātrumu. Apļa laiki bija gandrīz par sekundi labāki kā kvalifikācijā. Viens aiz otra tika apdzīti vairāki konkurenti, izstājās Eskelinens un finišā Horeliks palika otrais tikai 0,3 sekundes aiz igauņa Raimo Kulli.

Svētdiena Ahvenisto sākās ar pamatīgu aukstumu un mitrumu, un bija pamatotas cerības sagaidīt lietu. Tā arī notika – pusstundu pirms brauciena sākās pamatīgs lietusgāzes, kas deva vēl lielākas cerības cīnīties par augstām vietām. Otrais brauciens bija notikumiem bagāts. Avarēja igaunis Urmas Kitsings, kurš gan turpināja braukt, tehniskas problēmas piemeklēja divus citus igauņus Martins Merisāru un Kulli. Līdz riepu maiņai Horeliks, veicot vairākas skaistas apdzīšanas, jau bija nokļuvis stabilā otrā vietā. Šī pozīcija tika arī pāŗliecinoši nosargāta. Pirmajā vietā finišējā Eskelinens, bet trešā vietā cits somu pilots Jarno Ollikainens.

Abos braucienos finišējot otrajās vietās, par Somijas čempionāta kopvērtējuma līderi pirmoreiz ir ķluvis Horeliks. Viņam 26 punkti. Divus punktus no viņa atpaliek Eskelinens, trīs punktus Ollikainens. Nākamais Somijas čempionāta posms notiks 14. un 15. jūnijā Alastaro trasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *