Atskats uz Baltijas čempionāta otrā posma šosejā, Kauņā – Kačerginas trasē!

Info: Uvis Liepiņš(www.srt.lv)

Baltijas čempionāta otrais posms Kauņā – Kačerginas trasē – laika apstākļi negaidītu pārmaiņu pilni. Aizvadītā treniņu pirmā diena – saulaina, nekas neliecināja par laika pārmaiņām, par lietu, bet pavisam savādāka aina bija sacensību pirmajā dienā – brīžiem lietus, brīžiem skaidrojas un tas nozīmē, ka rezultāts lielā mērā būs atkarīgs no pareizās riepu izvēles (taktikas).

SRT komandu šajās sacīkstēs pārstāv Egons Lapiņš un Oskars Laivenieks – prestižajā, Super Production klasē, un Jānis Kārkliņš – skatītāju iecienītākajā, Nacionālajā klasē. Nacionālā klase gan šajās sacīkstēs nav tik plaši pārstāvēta kā tas ierast, kā tas bija vērojams Baltijas čempionāta pirmajā posmā – Biķerniekos. Jāuzteic nacionālās klases braucēju individuālā pieeja šim pasākumam un vēlme darīt to vēl spraigāku, aizraujošāku, kā rezultātā paši braucēji ir izveidojuši individuālo naudas balvu fondu pirmo trīs vietu ieguvējiem.

Super Production
Pēc aizvadītajiem kvalifikācijas apļiem ātrāko laiku uzrādīja lietuviešu braucējs Paulius Krukauskas. Kvalifikācijā nepaveicās SRT komandas braucējam Oskaram Laiveniekam, kura vadītā automašīna piektajā kvalifikācijas aplī, trases finiša taisnē apbraucot ātruma slāpētāju saslīdēja un ar kreiso sānu ietriecās trases nožogojumā -ar to arī kvalifikācijas braucieni tika pārtraukti.

Labākie kvalifikāciju laiki Super Production klasē:
1. Paulius Krakauskas 1:24,102
2. Oskars Laivenieks(SRT) 1:26,428
3. Egons Lapiņš (SRT) 1:27,464

Diemžēl mehāniķi nespēja novērst tehniskos defektu Oskara automašīnai, līdz ar to pirmajā braucienā Oskars nestartēs.

Pirmā brauciena starts tiek dots un SRT braucējs Egons Lapiņš jau pirmajā aplī izraujas vadībā un pārliecinoši notur šo pozīciju līdz pat brauciena beigām. Tātad Lapiņš pirmais! Otro vietu braucienā izcīnīja Kaspar Graudiņš, kuram, pēc ilgstošas cīņas ar tehniku šīs ir debijas sacīkstes. Jāpiezīmē, ka lietuviešu braucējs trešajā aplī palika ievērojami lēnāks – viņa Honda Integra bija piemeklējušas tehniskas likstas.

Nacionālā klase
Pēc izlozētajām starta pozīcijām pirmās trīs vietas: Uldis Timaks, lietuviešu braucējs Artūras Kručkauskas un Zigmunds Ločs. SRT komandas braucējs Jānis Kārkliņš pirmajā braucienā startēja no 13. starta pozīcijas, kas nozīmē, ka otrajā braucienā Jānis iegūs ceturto starta pozīciju.

Uldis Timaks savu starta pirmo pozīciju pārliecinoši noturēja līdz pat brauciena beigām otrais, Vitālijs Kalmi, bet trešais Armands Keišs. Jānis Kārkliņš (SRT) šajā braucienā finišēja devītais.

Baltijas čempionāta otrā posma otrā diena – laika apstākļi priecē ne tikai sacīkšu skatītājus, bet arī pašus dalībniekus. SRT komandas mehāniķiem pēc ilgstošām smaga darba stundām ir izdevies savest kārtībā Oskara Laivenieka automašīnu, dodot viņam iespēju cīnīties par godalgotām vietām un labu rezultātu. Auto ir gatavs startam un tiek apbrīnots pat no to cilvēku puses, kuri uzskatīja, ka mehāniķi nepaspēs salabot spēkratu.

SRT komanda startē pilnā sastāvā Egons Lapiņš, Oskars Laivenieks Super Production un Jānis Kārkliņš nacionālajā klasē.

uz starta stājas Nacionālās klases sportisti. Starts tiek dots un sacīkšu auto atraujas no savām starta vietām traucot pretī labākajiem rezultātiem. Braucienā nepārspējams ir Armands Keišs, kurš jau sākumā izvirzās vadībā un tā arīfiniša karogu ierauga pirmais. Otrais startā Kristaps Blušs, kurš sākumā cīnās ar Jāni Kārkliņu, bet tomēr savu otro vietu pārliecinoši saglabā. Trešais pārliecinoši SRT komandas braucējs Jānis Kārkliņš. Jāatzīmē,kaceturtās vietas īpašnieka BMW finišu sasniedza 10sek.aiz trešās vietas.

Labāko sešinieks Nacionālajā klasē:
1.Armands Keišs VW Golf 1:30.128
2.Kristaps Blušs BMW 320 1:30.530
3.Jānis Kārkliņš BMW 320 1:30.803
4.Didzis Pope BMW 320 1:30.917
5.Aldis Fokrots BMW 320 1:30.896
6.Uldis Timaks BMW 320 1:30.716

Pēc nacionālās klases brauciena uz nu jau uzsildītā trases asfalta aicināti dodas Super Production klases braucēji. Starta pozīcijas – Kaspars Graudiņš, Egons Lapiņš (SRT), Paulius Krukauskas un Oskars Laivenieks (SRT).

Starts tiek dots un jau pirmajos metros vadībā izvirzās Egons Lapiņš, jāpiezīmē, ka Oskaram starts nepadodas tik spīdošs kā būtu gribējies un viņš sev pa priekšu palaiž praktiski visus S1600 klases pārstāvjus, kuri startē kopā ar Super Production.

Cīņa sākusies – diemžēl pirmajos apļos Egons zaudē pirmo vietu piekāpjoties lietuviešu braucējam Krukauskam, tikmēr otrs SRT komandas braucējs ar katru apli apsteidz S1600 braucējus līdz beidzot nonāk ceturtajā pozīcijā un uzsāk cīņu ar Kasparu Graudiņu par trešo vietu un tas viņam izdodas, šādas pozīcijas saglabājas līdz brauciena beigām. Pirmais Paulius Krukauskas, otrais Egons Lapiņš, bet trešais Oskars Laivenieks.

Aizvadītās sacīkstes SRT komandai izvērtās spraigas, negaidītas un panākumiem bagātas un par to jāpateicas komandas atbalstītājiem – Tirdzniecības namam „Kurši”, „LUNA Latvia” Celtniecības un labiekārtošanas grupai „KZV”, APE Motors, kā arī mūsu faniem, kas seko līdzi SRT startiem!

Uz tikšanos nākamajās sacīkstēs 14. un 15. jūnijā – Biķernieku kompleksajā sporta bāzē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *