Horeliks sāk otro sezonu Somijas čempionātā

Info: Mārcis Kroja

17. un 18. maijā Ahvenisto trasē Somijā, ar startiem šīs valsts čempionātā, Latvijas pieredzējušākais autošosejas braucējs Jānis Horeliks uzsāks savu vienpadsmito sezonu lielajā autosportā.

Šogad Horeliks jau otro sezonu pēc kārtas startēs Somijas autošosejas čempionātā salonmašīnu klasē Super Tourning. Pagajušajā gadā, debitējot šajā čempionātā, tika izcīnīta kopvērtējuma trešā vieta, ka arī izcīnītas vairākas pirmās vietas atsevišķos startos. Šajā sezonā mērķis ir atkal cīnīties par godalgotām vietām un iespējams Somijas čempiona titulu. Somijas čempionāta dalībnieku sastāvā, starp pilotiem, kuri bija pieteikušies uz 15.aprīli, ir notikušas lielas izmaiņas. Tajā pagaidām nav redzami pagajušās sezonas uzvarētāji Pasi Lahtenmaki un Ari Laivola, tomēr tas nenozīmē, kad konkurence būtu kļuvusi vājaka. Ir parādijušies jauni braucēji un vēl spēcīgāka tehnika. Igaunis Urmas Kitsings ir iegādājies pagajušās sezonas WTCC automobīli BMW 320si no Feliksa Porteiro, bet soms Mika Eskilenens, šādu pašu BMW auto ir ieguvis no spēcīga Zviedrijas STCC čempionāta Top3 komandas.

Līdz 15. aprīlim Somijas čempionāta pilnai sezonai bija pieteikušies deviņi brauceji – pa četriem no Somijas un Igaunijas, kā arī Horeliks, bet tas nav galīgais pilotu sastāvs. Sacensību organizatori sola, ka sezonas laikā Super Tourning klasē uz starta izies līdz piecpadsmit dalībniekiem. Čempionātā šogad ir paredzēti seši posmi, no kuriem pieci notiks Somijā, bet viens Igaunijā, mums tuvajā Pērnavas trasē. Sacensību pirmais posms notiks 17. un 18. maijā Ahvenisto trasē pie Hāmeelinnas. Horeliks arī šogad startēs ar Super 2000 klases automobīli Honda Civic Type-R.

Atšķirībā no iepriekšējās sezonas, kad automobīlis tika iegādāts un jau bija sagatavots startiem, šogad auto sezonai tiek gatavots pašu komandas spēkiem, vien dzinēja regulēšanu uzticot Anglijas speciālistiem.

Sezonas noslēgumā izejot no finansiālajām un tehniskajām iespējām Horelika plānos ietilpst arī starts FIA Eiropas kausa izcīņā, kura šogad notiks Zalcburgā un kurā divus iepriekšējos gadus Horeliks jau ir startējis, atiecīgi izcīnot trešo vietu Super Production klasē 2006. gadā un 14. vietu Super 2000 klasē 2007. gadā.

Paplidus informāciju par Jāņa Horelika gaitām, kā arī Somijas čempionātu autošosejā var iegūt jaunajā JH Motorsport komandas mājas lapā www.jh-motorsport.lv, kā arī Somijas čempionāta oficiālajā mājas lapā www.rata-sm.fi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *