Biķerniekos notiks nepieredzēts somu un zviedru duelis autošosejā

Foto: batcc.eu

Septembra beigās Baltijas autošosejas čempionāta noslēdzošā posma ietvaros norisināsies vēl nepieredzēts un aizraujošas sacensības – “King of the North”, kur pulcēsies labākie Somijas, Zviedrijas un Baltijas valstu “Legends” cars sacīkšu braucēji, lai trīs sacensību braucienu kopsummā noskaidrotu Ziemeļeiropas labāko pilotu šajā klasē.

“Doma un iestrādnes par šādu miniatūru reģiona labāko pilotu pulcēšanu vienā vietā vienā laikā ir jau vairākus gadus un ir liels prieks, ka šogad tas ir realizējies ar lielu atbalstu no Somijas un Zviedrijas pārstāvju puses un notiks Biķernieku trasē. Nav noslēpums, ka Somijā un Zviedrijā ir ļoti spēcīgi nacionālie čempionāti un nereti šo valstu piloti tiek uzskatīti par labākajiem “Legends” automašīnu pilotiem pasaulē. Nešaubos, ka uz starta redzēsim arī ļoti ātrus latviešu pilotus, kas izrādīs cienīgu konkurenci. Skatītājiem būs ļoti aizraujoši mači,” saka Baltijas autošosejas čempionāta rīkotājs Andis Meilands.

Piektdienā, 22. septembrī paredzēti treniņu un kvalifikāciju braucieni, bet sestdien notiks trīs sacensību braucieni, katrs astoņu apļu garumā.

Dalību sacensībām jau pieteikuši 18 sportisti no Zviedrijas un Somijas. Tajā skaitā arī Zviedrijas čempionāta pašreizējie līderi – Dennis Byqvist, Erik Blixt, Linus Bjorkman un Michel Gryvik, kā arī pašreizējais Somijas čempionāta līderis Marko Kilpia, ceturtās vietas turētājs Arto Ojaranta, bet sagaidāmi vēl vairāki spēcīgi piloti.

“Legends” automašīnu virsbūve vizuāli veidota pēc trīsdesmito gadu “Chevrolet” un “Ford” automašīnām, kas aprīkotas 100 km/h sasniedz četrās sekundēs. Svars 590 kg ar braucēju.

Sacensības būs arī Baltijas autošosejas čempionāta noslēdzošais posms BMW 325 CUP, salonautomašīnu, GT, “ABC Race”, V1600 un izturības sacensību klasēm.

Ieejas biļete pasākumā maksās 15 EUR, studentiem 50% atlaide. Pensionāriem, invalīdiem un bērniem līdz 12 gadu vecumam ieskaitot ieeja bez maksas. Biļetes pieejamas “Biļešu serviss” kasēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *