Valters Zviedris šonedēļ Somijā cīnīsies par Ziemeļeiropas ‘Porsche’ čempionāta titulu

Foto: batcc.eu

Latvijas vadošais autošosejas pilots Valters Zviedris šonedēļ dodas uz Somiju, lai piektdien un sestdien, 1. un 2. septembrī, Alastaro trasē cīnītos par “Porsche Sprint Challenge NEZ” čempiona titulu. Pirms noslēdzošā sezonas posma Zviedris ir kopvērtējuma līderis, par 13 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Matiasu Salonenu.

Zviedris R5 2

Ļoti lielu lomu šajā Zviedra panākumiem bagātajā sezonā spēlējuši atbalstītāji, kas Valteram ļāvuši kļūt par pirmo latviešu pilotu, kurš aizvada pilnu sezonu prestižajā Ziemeļeiropas Porsche čempionātā. Par dalību iepriekšējā posmā Pērnavā Zviedris ar komandu grib pateikties “AOX Trade”, savukārt iespēju doties uz sezonas noslēdzošo posmu Somijā un cīnīties par titulu nodrošinājis “NPK Expert” un “Blue Shock Race” vadītājs Ģirts Cēlājs. “Pateicamies Ģirtam par viņa uzticību un par to, ka viņš nodrošinājis nepieciešamo finansiālo atbalstu sezonas noslēguma posmam,” īpašu pateicību pirms Somijas sacensībām izsaka Valters Zviedris.

Pusotru nedēļu atpakaļ – no 18. līdz 20. augustam – Pērnavā, Igaunijā, tika aizvadīts “Porsche Sprint Challenge NEZ” sezonas piektais un priekšpēdējais posms, kas Zviedrim izvērtās visai dramatisks. “Porsche Ring” trasē visas nedēļas nogales garumā bija mainīgi laika apstākļi, piedzīvojot gan sausus un siltus apstākļus, gan arī pamatīgas lietusgāzes. “Gājām nedēļas nogalē ar labu noskaņojumu, jo bijām kopvērtējuma līderi, 24 punktus priekšā tuvākajiem konkurentiem. Piektdienas divos treniņos pieradu pie auto, pārbaudījām regulējumus un bijām gatavi kvalifikācijai. Pirms kvalifikācijas gan uzlija spēcīgs lietus un trasē devāmies ar slapjā laika riepām. Tā kā trase ļoti ātri žuva, tad sesijas beigās kopā ar komandu pieņēmām lēmumu uzlikt sausā laika slikus. Beigās gan neizdevās šajos apstākļos izmantot sausā laika riepu potenciālu, tāpēc kvalifikācijā palikām piektie,” tā par aizvadīto “Pärnu Summer Race 2023” pirmo sacensību dienu Valters Zviedris.

Zviedris R5 3

Arī sestdienas pirmajā braucienā apstākļi bija līdzīgi kā kvalifikācijā – slapja, bet žūstoša trase. Tādējādi visi piloti uz starta izgāja ar slapjā laika riepām, kas nozīmēja, ka priekšā būs ļoti izaicinošs brauciens. “Starts izdevās labs, ļoti ātri pacēlos līdz otrajai vietai un sāku pietuvoties līderim, tomēr piecus apļus pirms beigām automašīna paziņoja, ka aizmugurējā labā riepa sāk zaudēt spiedienu. Iespējams, ka biju pārbraucis pāri kādai atlūzai un ar katru apli spiediens riepā samazinājās. Sāku braukt lēnāk un saudzīgāk, lai vispār spētu sasniegt finišu. Divus apļus pirms beigām spiediens riepā bija nokrities līdz 1,1 bāram, turpināju braukt, cik vien saudzīgi varēju, tomēr pēdējā aplī, trīs pagriezienus pirms beigām, riepa uzsprāga. Par laimi, izdevās noturēties trasē un, zaudējot tikai divas vietas, finišēt ceturtajā vietā, iegūstot vērtīgus punktus cīņā par titulu,” dramatisko pirmo braucienu Pērnavā raksturo latviešu autosportists.

Šīs riepas problēmas dēļ gan neizdevās uzstādīt ātru apļu laiku, kas nozīmēja vien astoto starta pozīciju otrajam braucienam. “Devos braucienā kaujinieciski, trase uz sestdienas pēcpusdienu bija nožuvuši un ar jaunām riepām bija gatavs cīnīties par augstākajām pozīcijām. Pirmajos divos apļos izdevās apdzīt vairākus braucējus un gāju cīņā par ceturto vietu, tomēr apdzīšanas manevra laikā konkurents man neatstāja vietu un sekoja kontakts un sagriešanās, kas mani atmeta uz pēdējo vietu. Atlikušajos apļos aizcīnījos atpakaļ līdz devītajai vietai, kas čempionāta kontekstā deva vismaz pāris punktus. Konkurents pēc sacensībām atzina, ka nepamanīja mani tajā manevrā. Varbūt arī pats biju pārāk agresīvs un šo manevru veicu kādu pagriezienu par ātru,” neveiksmīgo otro braucienu komentē Zviedris.

Zviedris R5 4

Lai arī punktu ziņā Igaunijas posms bija līdz šim neveiksmīgākais, Valters Zviedris no šīs nedēļas nogales spēja paņemt arī vairākas pozitīvas lietas: “Ātrums bija pietiekami labs, lai abos braucienos cīnītos par uzvaru, tā kā par to un komandas darbu noteikti nevarējām sūdzēties. Šoreiz veiksme nebija ar mums, sports ir sports un tas varēja gadīties jebkuram. Dodoties noslēdzošajā posmā vēl joprojām esam kopvērtējuma līderi un mūsu mērķis ir tikai viens – kļūt par “Porsche Sprint Challenge NEZ” čempioniem.”

Jūrmalnieks pirms sezonas fināla vēlas vēlreiz pateikt lielu paldies visiem šīs sezonas atbalstītājiem: “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, “AOX Trade”, Jūrmala, “Visit Jūrmala”, “Blue Shock Race”, “NPK Expert”, ”Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”.

Valters Zviedris ar komandu jau trešdien devās ceļā uz Somiju, lai ceturtdienā varētu aizvadīt papildus treniņus un pēc iespējas labāk sagatavoties sezonas izšķirošajam posmam. Piektdienā Alastaro trases jaunajā, pagarinātajā konfigurācijā norisināsies brīvie treniņi un kvalifikācija, savukārt sestdienā tiks aizvadīti abi sacensību braucieni. Pirmā brauciena starts paredzēts 12:20, bet otrā brauciena starts noteikts uz 17:20. Sacensību tiešraidi sestdien, 2. septembrī, būs iespējams vērot https://www.youtube.com/@Moottoriurheilutv/streams.

Informāciju sagatavoja: 
Artūrs Virbulis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *