Pluņģes trasē noskaidroti 2023. gada Latvijas autokrosa čempioni

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Sestdien, 16. septembrī, Plunģes trasē Lietuvā noslēdzās Latvijas autokrosa čempionāta sezona, noskaidrojoties visiem čempioniem.

Vēl divus apļus pēc fināla starta saglabājās intriga par čempiona titulu Mini bagiju klasē – trijniekā brauca Kristups Pilipavičs, Germants Geležinis un otrs titula pretendents Patriks Dungveckis. Taču trešajā aplī Geležinis un Dungveckis saskrējās un zaudēja daudz pozīciju, vēlāk arī izstājoties. Pilipavičs pārliecinoši uzvarēja, kļūstot par čempionu. Lielisku cīņu aizvadīja Alvis Pinkulis, kurš no pēdējās rindas prata finišēt otrajā vietā. Trešais šajā posmā Gustavs Kārlis Rudzājs.

Skaista pēdējā posma cīņa par uzvaru Xtreme bagiju klasē. Vispirms vadībā nonāca Donats Krasausks, bet viņu apdzina Mikus Neško. Krasausks drīz izstājās, bet ar Džokera palīdzību Neško apspēlēja Mats Zavarskis, gūstot uzvaru. Neško finišā otrais, Markuss Ūtēns trešais. Bet, tā kā Roberts Rumbenieks to visu vēroja turpat no aizmugures, pretendējot uz pjedestālu, viņam pilnībā derēja šādi rezultāti čempiontitula nodrošināšanai.

Open klasē titulu izcīnīja Ints Jeršovs, kuram, jau startējot fināla sacīkstē, pietika punktu, lai neviens viņam pirmo vietu čempionātā atņemt nevarētu. Fināls tika apturēts, jo Lauris Unāms apmeta vairākus kūleņus, un sacīkste atsākta netika. Uzvaru sasniedza Artis Radionovs, uz pjedestāla arī Kitija Jeršova un Unāms. Vēl pirms Unāma avārijas bija izstājušies Aigars Bajārs un Jānis Gustāns.

VAZ Klasika klases finālā titula pretendents Armands Ķēniņš pieļāva pāragru startu, viņam bija jāveic divi Džokeri, kas pasliktināja situāciju cīņā ar Jāni Loginu par pirmo vietu čempionātā. Čempiontitula liktenis izšķīrās trešajā aplī, kad pēc kļūdas izstājās Ķēniņš. Logins ilgstoši turēja aiz sevis Uģi Traubergu, vēlāk dodoties Džokerī. Trauberga cīņa drīz beidzās ar nolauztu riteni un ietriekšanos riepu krāvumā. Loginam droša uzvara un pelnīts čempiona tituls! Uz pjedestāla Pluņģē posmā arī Raitis Gusevs un Ivo Žilde.

1600 fināls tika apturēts pēc baisas Ģirta Kuzmaņa kūleņošanas. Sportists izkāpa no mašīnas apdullis, bet spēja nostāvēt. Braucot divas pozīcijas aiz Jāņa Naglas, Kuzmanis trāpīja līkuma iekšmalas apmalē, kam sekoja pamatīga kūleņošana. Tas nozīmē, ka Nagla jau tobrīd bija nodrošinājis titulu. Lai kā noslēgtos atkārtotais brauciens, Jānis kopvērtējumā vairs nebija noķerams. Atkārtotais fināls salīdzinoši vienkāršs – Edvins Mikniuss pirmais, Juris Narubins otrais, bet pēdējā aplī trešo vietu izrāva Nagla, jaunais Latvijas čempions. Vēlāk gan Nagla zaudēja trešo vietu, jo Liutaura Mockus apdzīšana, tiesnešu skatījumā, nebija atbilstoša noteikumiem.

Stratēģiju cīņa 2000 Super klasē – Anete Ķēniņa atteicās no starta finālā, lai viņas dzīvesbiedrs Sandris Vigulis varētu kā rezervists tikt uz starta un turpināt cīņu par bronzas medaļu ar Māri Mardoku. Fināls aizraujošs – pārliecinoši pirmais jaunais čempions Ivo Gabrāns. Otro vietu sasniedza Antans Mažons, bet trešais – Toms Lielais. Fonā dramatiska cīņa par bronzas medaļu starp Mardoku, Artūru Mūrnieku un Viguli. Mardoks drīz pēc starta pārsita riepu, atriņķojot līdz finišam desmitajā vietā. Mūrnieks pazaudēja pakaļējo riteni, tiekot līdz finišam astotajā vietā. Bet Vigulis, kurš tikai sakritības un stratēģijas rezultātā nonāca finālā, finišēja piektais. Tas nozīmē, ka Sandris gūst bronzu, sasniedzot par vienu punktu vairāk nekā Mardoks. Viesturam Plētienam fināls neizdodas – motora problēmu dēļ viņš riņķo līdz finišam, gūstot devīto vietu.

Latvijas autokrosa kausa izcīņā B1600 klases finālā pēc pirmajiem līkumiem visi bagiji “sakrita čupā”, un tikai Māris Riekstiņš spēja turpināt braucienu. Cīņa tika apturēta, jo trase kļuva neizbraucama, palīgā steidza arī mediķi. Atkārtotajā finālā fantastiskā cīņā Ervins Grencis apdzina vienu konkurentu pēc otra, izcīnot lielisku uzvaru. Otrais Andrjus Lugausks, kurš bija vadībā kopš starta. Trešais Riekstiņš, bet kopvērtējuma līderis pirms šī brauciena Edgars Zīverts pirmajā aplī piedzīvoja izstāšanos. Edgars gan vēl prata veikt vienu apli, tomēr viss jau bija nokavēts. Par Latvijas kausa ieguvēju B1600 klasē kļuvis Riekstiņš.

Junior Xtreme klasē pēdējā posma finālā uzvarēja Oskars Zaķītis, aiz sevis atstājot Robertu Čākuru un Raivo Jāni Beierbahu. Latvijas kausu izcīnījis Čākurs. Kopvērtējumā Beierbahs otrais, bet Zaķītis ar šo uzvaru ielēca kopvērtējuma trijniekā.

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas “Top 3” kopvērtējuma rezultāti:

Mini (LČ)
1. Kristups Pilipavičs, 109 p.
2. Patriks Dungveckis, 97 p.
3. Patrīcija Neikšāne, 70 p.

Xtreme (LČ)
1. Roberts Rumbenieks, 98 p.
2. Mikus Neško, 91 p.
3. Markuss Ūtēns, 87 p.

Open (LČ)
1. Ints Jeršovs, 95 p.
2. Artis Radionovs, 90 p.
3. Jānis Gustāns, 82 p.

VAZ Klasika (LČ)
1. Jānis Logins, 106 p.
2. Armands Ķēniņš, 92 p.
3. Ivo Žilde, 88 p.

1600 (LČ)
1. Jānis Nagla, 93 p.
2. Ģirts Kuzmanis, 80 p.
3. Juris Narubins, 75 p.

2000 Super (LČ)
1. Ivo Gabrāns, 106 p.
2. Viesturs Plētiens, 72 p.
3. Sandris Vigulis, 56 p.

B1600 (LK)
1. Māris Riekstiņš, 95 p.
2. Edgars Zīverts, 91 p.
3. Niks Apfelbaums, 84 p.

Junior Extreme (LK)
1. Roberts Čākurs, 101 p.
2. Raivo Jānis Beierbahs, 94 p.
3. Oskars Zaķīts, 88 p.

Komandas (LČ)
1. Kavita V racing 1, 238 p.
2. OC racing/Steel Tech, 208 p.
3. Kavita V racing 2, 188 p.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *