Bruno Leimanis kļūst par Igaunijas autokrosa čempionu smago mašīnu klasē

Foto: Urmo Sibul

Igaunijas autokrosa čempionāts smagajām mašīnām noslēdzies ar sacensībām Matsi trasē. GAZ-51/52 klasē pēdējā posmā uzvarēja un par čempionu kļuva latviešu autosportists Bruno Leimanis.

Leimaņa galvenais konkurents cīņā par titulu bija Veiko Hirsniks. Pusfinālu igaunis noslēdza ar pamatīgi bojātu auto, bet uz fināla starta izgāja jau ar salabotu tehniku. Hirsnikam būtu pieticis ar otro vietu, lai kļūtu par čempionu, tomēr latvieši bija pārāki. Kamēr Leimanis izcīnīja uzvaru, otrais finišēja Ingus Staško, atstājot Hirsniku trešajā vietā.

Līdz ar to par Igaunijas čempionu GAZ-51/52 klasē kļuvis Leimanis, kurš pārspējis Hirsniku par trim punktiem. Trešajā vietā esošais Marko Tīnass zaudēja ievērojami. Pagājušajā gadā Leimanis ierindojās otrajā vietā, kamēr Hirsniks uzvarēja sezonas kopvērtējumā ar ievērojamu pārsvaru. Staško kopvērtējumā guvis piekto vietu. Artis Kirķis Matsi posma finālā septītais un septītais arī sezonas kopvērtējumā.

Tikmēr GAZ-53 klasē Matsi posmā uzvarēja Tajo Āsarohts, kurš arī nodrošinājis Igaunijas čempiona titulu. Finālā aiz viņa finišēja Heigo Ojasārs un Tauri Toime, bet ceturto vietu guva Andris Ribaks. Āsarohts pārspējis tuvāko sekotāju Toimi par 26 punktiem, bet trešais šosezon Ojasārs. Ribaks sezonu noslēdzis ceturtajā vietā, desmit punktus aiz Ojasāra.

Smago bagiju klasē Ainārs Ramats finālā Matsi trasē ierindojās ceturtajā vietā, kamēr uzvarēja Marguss Vainumetss, otrais bija Marts Hennings, bet trešais – Martins Talvs. Dinārs Ramats šoreiz finālā nestartēja. Par čempionu kļuvis Markuss Heidbergs, kurš finālā palika septītais, bet sezonas kopvērtējumā ar viena punkta pārsvaru pārspējis Talvu. Vēl par četriem punktiem mazāk Henningam. Ainārs Ramats sezonu noslēdzis četrus punktus aiz Henninga un deviņus punktus aiz čempiona Heidberga. Dinārs Ramats kopvērtējumā bagiju klasē septītais.

Igaunijas autokrosa čempionāta kopvērtējums smago mašīnu klasēs:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *