Neitrālā teritorijā tiks noskaidroti visi Latvijas autokrosa čempioni

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Latvijas autokrosa čempionāts sestdien noslēgsies Lietuvā, Pluņģē. Sestdienas vakarā būtu jābūt zināmiem visiem šā gada Latvijas čempioniem.

Pirmo reizi pēc daudzu gadu pārtraukuma Latvijas autokrosa čempionāta posms tiks aizvadīts ārpus valsts. Turklāt sacīkste kļuvusi par visa čempionāta izšķirošo cīņu, jo pirms pēdējā posma vēl nav zināms neviens čempions, kas arī ir visai unikāls notikums Latvijas autokrosā.

Varētu sacīt, ka pēdējā sacīkste notiks neitrālā teritorijā, tomēr zinot, ka vairāki braucēji izmantojuši iespēju šajā trasē aizvadīt cīņas iepriekš, spēku samēri – vismaz dienas pirmajā pusē – var izrādīties nedaudz atšķirīgi no plānotā.

Sportisti cīņu vietā pulcēsies kopš piektdienas, kad jāaizvada reģistrācija un tehniskā komisija. Braukšana lieliskajā Pluņģes trasē sestdien.

“Gaidām sezonas noslēgumu ar nepacietību, jo netipiski iepriekšējām sezonām, nevienā klasē vēl nav zināms čempions,” stāsta autokrosa disciplīnas Latvijā virzītājs Arnis Odiņš. “Vairākās klasēs līderus šķir niecīgs punktu skaits, kas šo noslēdzošo sacīksti padarīs par lielisku šovu skatītājiem un pēc savas pieredzes, labas atmiņas pašiem braucējiem, kuri cīnās par kopvērtējuma uzvarām. Lielā intriga būs svešā trase lielākajai daļai braucēju, kas prasīs ātru pielāgošanos, jo līdz šim autokross ir norisinājies visiem zināmās trasēs Latvijas robežās.”

Kopvērtējuma “Top 3” pirms pēdējā posma:

Mini
1. Patrikas Dungveckis, 91 p.
2. Kristupas Pilipavičius, 86 p.
3. Patrīcija Neikšāne, 57 p.

Junior Xtreme
1. Roberts Čākurs, 81 p.
2. Raivo Jānis Beierbahs, 79 p.
3. Marsels Romanovskis, 70 p.

Xtreme
1.Roberts Rumbenieks, 85 p.
2. Markuss Ūtēns, 76 p.
3. Mikus Neško, 71 p.

B1600
1. Edgars Zīverts, 87 p.
2. Māris Riekstiņš, 77 p.
3. Niks Apfelbaums, 76 p.

VAZ Klasika
1.Jānis Logins, 84 p.
2. Armands Ķēniņš, 82 p.
3. Ivo Žilde, 73 p.

1600
1.Jānis Nagla, 80 p.
2. Ģirts Kuzmanis, 74 p.
3. Pēteris Āboliņš, 59 p.

2000 Super
1. Ivo Gabrāns, 85 p.
2. Viesturs Plētiens, 62 p.
3. Māris Mardoks, 50 p.

Open
1.Ints Jeršovs, 87 p.
2. Jānis Gustāns, 69 p.
3. Artis Radionovs, 67 p.

Biļetes uz autokrosa sacensībām būs pieejamas norises vietā, biļetes cena 10 EUR, bērniem līdz 12 g.v. ieeja bez maksas.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *