Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezonas līderi tiks noskaidroti jaunā trasē Lietuvā

Foto: Gelžinis Media

Nākamajā nedēļas nogalē, 16. septembrī, tiks aizvadīts noslēdzošais Latvijas autokrosa čempionāta un kausa posms, kur tiks noskaidroti čempioni, un kausu ieguvēji astoņās ieskaites klasēs. Pirmo reizi sacensību posms norisināsies ārpus valsts robežām, braucēji izmēģinās Lietuvā bāzēto Pluņģes autokrosa trasi.

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa sezona šajā gadā tiek aizvadīta sešos posmos, pieci no tiem klasiskajās autokrosa trasēs Latvijā – Brenguļu, Mūsas, Pilskalnu, Vecpils un Tepera trasēs, bet viena sacīkste kaimiņos – Pluņģes trasē Lietuvā. Sportisti jau labi pārzin mājas trases, bet sezonas noslēgums būs pārbaudījums lielākajai daļai dalībnieku, jo trase ir jauna un līdz šim sportisti to vēl nav paguvuši iepazīt.

Arnis Odiņš, autokrosa disciplīnas Latvijā virzītājs, AXLatvia projekta vadītājs: “Gaidām sezonas noslēgumu ar nepacietību, jo netipiski iepriekšējām sezonām, nevienā klasē vēl nav zināms čempions. Vairākās klasēs līderus šķir niecīgs punktu skaits, kas šo noslēdzošo sacīksti padarīs par lielisku šovu skatītājiem un pēc savas pieredzes, labas atmiņas pašiem braucējiem, kuri cīnās par kopvērtējuma uzvarām. Lielā intriga būs svešā trase lielākajai daļai braucēju, kas prasīs ātru pielāgošanos, jo līdz šim autokross ir norisinājies visiem zināmās trasēs Latvijas robežās.”

“AXLatvia komandas lielākais gandarījums šajā sezonā ir lielais dalībnieku skaits, tas bija mērķis, uz kuru mēs tiecāmies sākot šo projektu. Tas, protams, ir ieviesis zināmas korekcijas sacensību dienaskārtībā, bet sezonas gaitā posmu rīkotāji ir spējuši tam pielāgoties – jebkura veida izaugsme ir solis uz priekšu. Vēlos pateikt arī lielu paldies Lietuvas posma rīkotājam par vieglu un patīkamu sadarbību gatavojoties sezonas noslēdzošajam posmam,” noslēgumā Odiņš.

Edvinas Miknius, Lietuvas posma rīkotājs, EMsport Žemaitija pārstāvis: “Drīzumā gaidāma sacensību nedēļas nogale, strādājam trasē, cenšoties padarīt trasi ātru un džokera apli interesantu. Šobrīd laikapstākļi ir mūsu pusē un pēc vairākām lietainām dienām mums ir iespēja sagatavot trasi. Pluņģes trase ir tehniski sarežģīta, tomēr tā ir plata un paredz trasē redzēt interesantas apdzīšanas, sportistiem izmantojot konkurentu pieļautās kļūdas. Jāatzīst, ka kļūdas var maksāt visiem tik nozīmīgās pozīcijas cīņā par tituliem sezonā, tāpēc jābūt uzmanīgiem. Pēc starta seko gara taisne un viltīgs pirmais pagrieziens, kur lielā ātrumā jāspēj sadalīt pozīcijas – atbalstītājiem būs interesanti vērot šīs cīņas no skatītāju pozīcijām. Ceram, ka sacensības būs tīras, ātras un interesantas gan braucējiem, gan skatītājiem. Esam priecīgi strādāt kopā ar Latvijas autokrosa čempionāta komandu, viss notiek ātri, visi vēlas palīdzēt pasākuma norisē, tā ir laba zīme nākotnei.”

Kopvērtējums pa klasēm pēc aizvadītiem pieciem posmiem:

Mini bagiji
1. Patrikas Dungveckis (Lietuva)
2. Kristupas Pilipavičius (Lietuva)
3. Patrīcija Neikšāne

Junior Xtreme bagiji
1. Roberts Čākurs
2. Raivo Jānis Beierbahs
3. Marsels Romanovskis

Xtreme bagiji
1.Roberts Rumbenieks
2. Markuss Ūtēns
3. Mikus Neško

B1600 bagiji
1. Edgars Zīverts
2. Māris Riekstiņš
3. Niks Apfelbaums

VAZ klasika
1.Jānis Logins
2. Armands Ķēniņš
3. Ivo Žilde

1600
1.Jānis Nagla
2. Ģirts Kuzmanis
3. Pēteris Āboliņš

2000 super
1. Ivo Gabrāns
2. Viesturs Plētiens,
3. Māris Mardoks

Open
1.Ints Jeršovs
2. Jānis Gustāns
3. Artis Radionovs

Pieteikšanās autokrosa sezonas pēdējam posmam noslēgsies 11. septembrī, līdz šim pieteikto dalībnieku saraksts pieejams www.axlatvia.lv.

Biļetes uz autokrosa sacensībām būs pieejamas norises vietā, biļetes cena 10 EUR, bērniem līdz 12 g.v. ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *