J.Baumanis: “Esmu apmierināts ar trešo vietu, jo konkurence bija spēcīga”

Latviešu rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Turcijā notiekošajā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā izcīnīja 3. vietu “RX Lites” klasē un savās debijas sacensībās ar pilnpiedziņas automašīnu kāpa uz goda pjedestāla. Pēc finiša sportists dalījās iespaidos par piedzīcoto.

Jau brīvajos treniņbraucienos Baumanis spēja būt starp ātrākajiem un parādīt, ka regulārajiem un daudz pieredzējušākajiem “RX Lites” klases braucējiem būs jārēķinās ar šī gada Eiropas rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieku “Super 1600” klasē.

“Sacensības bija ļoti grūtas, jo visi braucēji vēlējās cīnīties par vietām uz goda pjedestāla, tādēļ trasē bija daudz kontaktcīņas, un tehnikai nācās daudz ciest – sāku ar kūleni, visos braucienos tika sasisti riteņi un bojāta piekare, taču paldies komandai, kas bija savu uzdevumu augstumos un palīdzēja gūt šo panākumu,” stāsta Jānis Baumanis.

Kvalifikācijas braucienos Baumanis gan apmeta kūleni, gan cieta sadursmēs ar citiem pilotiem un ceturtajā braucienā palika bez viena riteņa, kā rezultātā bija spiests izstāties, taču kopumā bija ļoti ātrs un pēc kvalifikācijas braucieniem atradās trešajā vietā sacensību kopvērtējumā. Tas deva iespēju pusfinālā startēt no pirmās rindas. Latviešu braucējs savu iespēju izmantoja un iekļuva finālā, kur ļoti spraigā un kontaktiem bagātā cīņā izrāva trešo vietu un kāpa uz goda pjedestāla.

“Esmu ļoti apmierināts ar savu debiju pilnpiedziņas automašīnu klasē, jo sacensības notika tehniski ļoti sarežģītā trasē un ārkārtīgi spēcīgā konkurencē. Šis ir lielisks sasniegums, kas ļauj ar pozitīvām emocijām raudzīties nākotnē,” stāsta Baumanis.

Uzvaru sacensībās izcīnīja zviedru braucējs Sebastiens Eriksons, bet otrajā vietā ierindojās viņa tautietis Kevins Hansens.

Atgādināsim, ka Baumanis šīs sezonas deviņos posmos “Super 1600” klasē uz goda pjedestāla kāpa sešas reizes – trīs reizes tika izcīnīta uzvara, divas reizes braucējs bija otrais, bet vienu reizi ierindojās arī trešajā vietā. Nākamajā sezonā Baumanis plāno turpināt startēt “Super 1600” klasē un cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

Info un foto: facebook.com/janisbaumanisrx