Video: Naglis un Caune par rakšanos tuksneša smiltīs un auto remontiem Dakaras rallijā

Aizvadītā gada nogalē Sportacentrs.com un TV kanālā ceļu pie saviem skatītājiem uzsāka gada noslēdzošā sporta sarunu šova “eXi” epizode. Šī bija reize, kad viss raidījums tika veltīts vienai tēmai – latvieši Dakaras rallijā. Tā īpašais viesis – “Parīze – Dakara 2004” dalībnieks Jānis Naglis. Viņam atmiņu stāstus šķetināt palīdzēs tā laika stūrmanis Krišjānis Caune.

2022. gada Dakaras rallijā, kas Saūda Arābijā norisinās no nākamā gada 2. līdz 14. janvārim, pirmo reizi desmit gadu laikā piedalīsies Latvijas autosportists. Par to kļuvis Didzis Zariņš, kurš kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču sēdīsies Toyota ”Hilux” automašīnā. Dakaras rallijs notiek kopš 1979. gada un vienu reizi 2008. gadā politisku apstākļu dēļ tika atcelts. Vēsturiski rallijs notika maršrutā Parīze – Dakara, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados vietas tiek mainītas no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku, bet šogad tas norisināsies Saūda Arābijā.

Latvieša atgriešanās Dakaras rallijā lika atsaukt atmiņā 21. gadsimta sākumu, kad rallijā “Parīze – Dakara” startēja vairāki latvieši, kuru vidū arī Jānis Naglis un toreiz tikai 19 gadus jaunais Krišjānis Caune. Abu sarkanais “Mitsubishi Pajero” toreiz, kopā ar vēl vairākām Latvijas ekipāžām sasniedza sarežģītā rallija finišu, ierindojoties 41. vietā.

Sarunu šovā “eXi” ekipāža Naglis / Caune atcerējās to, kāpēc tieši padsmitgadnieks Caune kļuva par stūrmani Naglim, cik sarežģīts patiesībā bija šis piedzīvojums, kā arī to, cik šis pasākums latviešiem izmaksāja. Abi atcerējās gan automašīnas vairākkārtējo rakšanu ārā no dziļajām tuksneša smiltīm, daudzos auto remontus trasē, milzu nogurumu, mašīnas aizdegšanos, braukšanu pa mīnu lauku, apmaldīšanos tuksnesī, kā arī to, kā vienā mašīnā spēja sadzīvot divu paaudžu pārstāvji.

“Ideja par šādu speciālizlaidumu man pašam bija jau kādu laiku, un pēc ziņas par Didža Zariņa atgriešanos Dakaras rallijā sapratu, ka ideja arī jārealizē. Pats biju starp tiem, kurš 21. gadsimta sākumā ar lielu interesi sekoju latviešu sekmēm rallijā “Parīze – Dakara”, tāpēc vēlējos pašķetināt šo stāstu nedaudz dziļāk, lai saprastu, kā tas viss izskatījās no otras puses. Ļoti ceru, ka skatītājiem patiks,” teica “eXi” vadītājs Jānis Celmiņš. “Vēlos izmantot iespēju un vēlēt visiem “eXi” skatītājiem laimīgu, veselīgu un sportisku 2022. gadu un iegaumēt, ka pēc gadu mijas raidījums “eXi” būs skatāms kanālā TV4,” piebilst Celmiņš.