Rallijsprinta sezona sāksies ar Sarma 2008

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Svētdien Gulbenē tiks dots starts Latvijas rallijsprinta čempionātam – Vidzemes ceļos risināsies rallijsprints „Sarma 2008″. Paredzams, ka uz starta stāsies vairāk nekā 120 ekipāžas piecās ieskaites grupās.

Rallijsprints uzskatāms par visstraujāk progresējošo autosporta disciplīnu Latvijā. Vēl pirms dažiem gadiem šo sacīkšu priekštecis saucās amatieru rallijs un nereti uz starta ar grūtībām izdevās pulcēt 30 ekipāžas. Pieaugot tehnikas līmenim un masveidībai, braucējiem radās prasība pēc ātrākiem un garākiem ātrumposmiem, uz ko Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standarta automašīnu komisijai (SAK) nācās atbildēt ar prasību par drošības karkasu un citu papildus drošības elementu ieviešanu. Divus gadus sacensības aizritēja zem minirallija zīmes, bet sākot ar 2008. gada sezonu pasākums nesīs rallijsprinta vārdu. Sacensību formāts jaunajā sezonā nemainīsies – aptuveni 50-60 km ātrumposmos, lielākā daļa no kuriem jāveic divas reizes. Kompaktā trase un sacensību divu dienu norises modelis krietni samazina izmaksas, salīdzinot ar lielo ralliju, tomēr jāatzīst, ka nepieciešams arvien vairāk līdzekļu, lai varētu sasniegt konkurētspējīgu rezultātu.

Šosezon rallijsprinta čempionātā paredzēti septiņi posmi un pirmais no tiem – rallijsprints „Sarma 2008″ risināsies jau šīs nedēļas nogalē. Vēl kalendārā atrodami jau tradicionālie ralliji „Ķekavas ziema”, „Kalnamuižai”, „Ķekava” un „Gulbis”. Pirmo reizi paredzēts rallijs ar nosaukumu „Tukums”, kuru rīkos daudz pozitīvas atsauksmes ieguvušā „Jaunpils rallija” organizatoru komanda. Pārsteigumu sportistiem sagādājuši „Ķekavas ziemas 2008″ (23.-24. februāris) rīkotāji – pirmās dienas ātrumposmi risināsies tumsā.

Rallijsprints „Sarma 2008″ dalībniekiem sāksies jau sestdien, kad notiks dokumentu kārtošana un ātrumposmu pierakstīšana. Sacensību svinīgais starts paredzēts svētdien pl. 10 pie Gulbenes kultūras centra, bet pirmais „dops” sāksies jau pl. 10.12. Organizatori paredzējuši trīs ātrumposmus, kuri sportistiem būs jāveic pa divām reizēm. Viens no „dopiem”, turklāt pats garākais (13,96 km), priekš rallijsprinta dalībniekiem būs jauns. Pieteikumus dalībai „Sarmā 2008″, kuru rīko SIA „Auto-moto skola” ar ģenerālsponsora „Toode” atbalstu un Gulbenes pilsētas domes, reklāmas darbnīcas „Kopa”, Gulbenes televīzijas, „Kantes kroga”, „Dzirkstele”, SIA „Audzes 2004″ un SIA „Sendija” palīdzību, apstiprinājušas 124 (!) ekipāžas. Lielāka skaidrība par dalībniekiem un jaunās sezonas favorītiem būs ceturtdien pēc starta numuru publicēšanas www.autosport.lv un www.4rati.lv .

2008. gada Latvijas rallijsprinta čempionāta kalendārs
1. 2.-3. februāris „Sarma 2008″ Gulbenes rajons
2. 22.-24. februāris „Ķekavas ziema 2008″ Rīgas rajons
3. 02.-05. maijs „Kalnamuiža 2008″ Kuldīgas rajons
4. 31.maijs-1.jūnijs „Tukums 2008″ Tukuma rajons
5. 28.-29. jūnijs „Ķekava 2008″ Bauskas un ogres rajons
6. 9.-10. augusts „Gulbis 2008″ Gulbenes rajons
7. 19.-21. sept. „Aizpute 2008″ Liepājas rajons

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *