Ernstsons/Kļaviņš izcīna pirmo uzvaru šosezon

Info: RA Motosport
Foto:”Fotoaģentūra “4rati”

Svētdien, 6.jūnijā noslēdzās Latvijas rallija un rallijsprinta čempionātu 4.posms „Teng Tools Rally Madona”. Madonas pusē notikušajās sacensībās visātrākie no rallijsprinta čempionāta dalībniekiem bija Miks Ernstsons/Kārlis Kļaviņš, kas palika nepārspēti gan 4WD+ klasē, gan rallijsprinta kopvērtējumā absolūti.

Pēc ar viduvējiem panākumiem aizvadītajiem rallijsprinta sezonas ziemas posmiem, ekipāžas pavecajai automašīnai Mitsubishi Evo 6, pateicoties ģenerālsponsora SIA „ARSENAL” atbalstam, tika veikti vairāki uzlabojumi, līdz ar ko tā ir kļuvusi daudz konkurētspējīgāka. Vienlaicīgi sadarbībā ar bioetanola E85 ražotāju SIA „Jaunpagasts Plus” ekipāža pārgājusi no ierastās, 98e markas degvielas uz E85 degvielu, kas devis sporta automašīnai ievērojamu jaudas pieaugumu, nepalielinot izdevumus, turklāt degviela ir ekoloģiska un to izmantojot, tiek sildīta Latvijas ekonomika, jo biodegviela tiek ražota Latvijā no Latvijas zemnieku izaudzētiem graudiem.

Ekipāžas pirmā starta diena sākās ar konstatētām tehniskām problēmām – tika konstatēts centrālā diferenciāļa sūkņa bojājums, līdz ar ko automašīna no pilnpiedziņas bija kļuvusi par priekšpiedziņas auto. Taču, pateicoties fantastiskam mehāniķu darbam, automašīna opaeratīvi tika salabota un bija gatava startēt tikai 5 minūtes starta.

Rallijsprinta pirmā diena sākās ar pārsteigumu pašiem sportistiem, jo nepilnus 6 km garo ātrumposmu, kurš sportistiem bija jāveic divas reizes, tika ekipāža veica aptuveni 5 sekundes ātrāk kā pārējās ekipāžas, kuru rezultāti bija ļoti blīvi – četras ekipāžas šķīra vien divu sekunžu starpība.

„Pēc automašīnas tehnisko problēmu novēršanas burtiski pirms paša starta biju priecīgs startēt ar pilnvērtīgi darbojošos automašīnu un vēl lielāku prieku un pārsteigumu guvu, ieraugot rezultātus” – pēc pirmās rallijsprinta dienas atzina ekipāžas pilots Miks Ernstsons.

Rallijsprinta otrā diena sākās ar ekipāžas uzvaru nākamajos divos 13 un 12 km garajos ātrumposmos, palielinot Ernstona/Kļaviņa pārsvaru pār tuvāko sekotāju līdz nepilnām 27 sekundēm.

„Šodienas pirmos divus ātrumposmus braucām ātri, pieļāvām šādas tādas kļūdas, bet vienalga izdevās iekrāt vēl lielāku pārsvaru pār tuvāko sekotāju, līdz ar to dienas divus pēdējos ātrumposmus varējām veikt lieki neriskējot”, pēc finiša komentēja ekipāžas stūrmanis Kārlis Kļaviņš.

Izcīnot uzvaru „Teng Tools Rally Madona”, ekipāža rallijsprinta sezonas kopvērtējumā ir pacēlusies uz 3.vietu. Pirmo un otro vietu saglabā Mēnesis/Ziediņš un Grīva/Vēveris.

Turpmākais ekipāžas plānotais starts ir 7.-8.augustā rallijsprintā „Gulbis 2010″ Gulbenes apkaimē, bet, ja izdosies piesaistīt papildus finansējumu, ekipāža būs redzama arī 10.-11.jūlijā rallijā „Latgale 2010″

Ekipāžu Miks Ernstons/Kārlis Kļaviņš atbalsta ARSENAL, AMG Eksports, Jaunpagasts Plus, Rietumu Logi, PR Autocentrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *